|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6
Lata 1956-1959 , Pomnik Tadeusza Kościuszki w Radzyminie na pocztówce wysłanej w 1960r.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 12 lutego 2017, godz. 16:37:20 Źródło: Zbiory Mirek Cholewiński Autor: J.Lemański ... więcej (14) Rozmiar: 1141px x 1800px
8 pobrań 1747 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Mirek Cholewiński Obiekty widoczne na zdjęciu
Pomnik Tadeusza Kościuszki więcej zdjęć (6) Zbudowano: 1920 \"W Radzyminie, odświętnie przybranym chorągwiami narodowemi i zielenią, odbyła się w niedzielę uroczystość odsłonięcia pomnika Kościuszki dłuta St. Pawlaka. Po sumie uformował się pochód, który ruszył na miejsce obchodu odsłonięcia. Nad wieczorem odbył się w starostwie bankiet, podczas którego toastowano i wiwatowano na cześć Naczelnika Państwa. Podczas uroczystości zebrano podpisy na 300 tys. mk. na pożyczkę Odrodzenia.\" (\"Ziemia Brzeska\", 23 maja 1920 r.) pl. Kościuszki Tadeusza więcej zdjęć (62) |