starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Podmieniłem na lepszą jakoś, odbitki z negatywów coś mi to nie wychodzi.
2018-04-05 19:54:33 (8 lat temu)
czesil
 
do Bronisław Miech: Moim zdaniem jest dobrze, bo wczoraj nie byłem pewien czy w basenie jest woda a teraz wyraźnie widać, że jej nie ma.
2018-04-05 20:27:05 (8 lat temu)
do czesil: To drugie zdjęcie wczorajsze Wisła Głębce też muszę poprawić.
2018-04-05 20:36:03 (8 lat temu)
Bronisław Miech
Na stronie od 2015 wrzesień
10 lat 9 miesięcy 3 dni
Dodane: 4 kwietnia 2018, godz. 19:53:56
Aktualizacja: 5 kwietnia 2018, godz. 19:49:16
Rozmiar: 1677px x 1086px
5 pobrań
1266 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Bronisław Miech
Obiekty widoczne na zdjęciu
Architekci: Karol Schayer, Stefan Tworkowski, Łukasz Obtułowicz, Eugeniusz Zaczyński
Zbudowano: 1931-1935
Dawniej: Park Kąpielowy
Park kąpielowy został zbudowany w latach 1931-35 w widłach Wisły i potoku Partecznik. Za projekt odpowiadają architekci i inżynierowie: E. Zaczyński ( rozplanowanie kąpieliska ), Ł. Obtułowicz ( projekt basenu ), S. Tworkowski ( kawiarnia i szatnia dla hokeistów ), J. Rybicki i K. Schayer ( nieistniejący budynek szatni ).
Centralną część kąpieliska stanowi basen kąpielowy o wymiarach 50x50 m. W 1934 roku wybudowano murowaną kawiarnię i szatnię dla hokeistów. Utrzymany w modernistycznej stylistyce budynek zaprojektowano jako bryłe złożoną z dwóch przenikających się prostopadłościanów. Budynek był jedną z ciekawszych realizacji polskiej architektury międzywojennej. W 1935 r. ukończono budowę kortów tenisowych, które zimą służyły jako ślizgawka i lodowisko hokejowe. Przy budynku kawiarni wzniesiono 10-metrową wieżę do skoków. W otoczeniu basenu założone zostały poprzecinane alejkami trawniki; od strony potoku Partecznik znajdowała się wznosząca się tarasowo plaża piaskowa.
ul. Olimpijska
więcej zdjęć (207)