|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 5.95
lipiec 1963 , To rewelacyjne zdjęcie przedstawia przeprawę przez Wisłę między wsiami Kiezmark i Dworek. To wojskowy most pontonowy. W dodatku jakoś środkiem otwierany dla żegulgi. Właśnie będzie przepływał parowy holownik "Toruń". |
A propos przeprawy przez Wisłę w Kiezmarku. Miałem tę przyjemność że się tak wyrażę, do przejechania obu mostami w jednym wyjeździe. Otóż jechałem na obóz na Suwalszczyźnie gdzieś w okolicach 15-20 lipca 1973 roku i jechałem wtedy właśnie \"pontonem\", wracałem zaś po 3 tygodniach już normalnym mostem, hucznie otwartym 22 lipca 1973. Radość niestety nie byłą pełna bo trafiliśmy po drodze wypadek już w Przejazdowie, kiedy jeszcze wówczas tamtędy jeżdżąca \"wąskotorówka\" miała wypadek na szosie bodaj z autobusem. Karetek wówczas nie starczało i rannych wozili przygodni kierowcy 2011-03-20 19:44:14 (15 lat temu)
|
|
Na stronie od 2004 czerwiec
22 lat 0 miesięcy 0 dni |
![]() |
mosty
|