starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 17 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. podkarpackie powiat leski Myczkowce Zapora i elektrownia wodna Myczkowce

31 lipca 2018 , Zapora wodna w Myczkowcach.

Skomentuj zdjęcie
vetinari
+4 głosów:4
Fotopolańska "Rusalka" ☺☺☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2018-08-20 11:26:26 (7 lat temu)
do vetinari: Wystarczy ...polska, nie ...polańska :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2018-08-21 10:05:13 (7 lat temu)
vetinari
+6 głosów:6
do YouPiter: Z powodu tego, źe niejestem niegdzie organizowany, moge sobie pisacz tak jak uwaźam za stosowne. I jeźeli sie niepodoba, niebede zmnienial swojego opisu, bo to jest mój opis.
2018-08-21 11:27:56 (7 lat temu)
do vetinari: Można wszystko ale z ostrożna. Regulaminowo jest w porządku, ale ze słuchu nie za bardzo. Chyba przez lata obyłeś się już z naszym językiem aby poprawnie pisać. To nie wolna ameryka, gdzie wszystko, jak chce, fika.
2018-08-21 11:49:23 (7 lat temu)
vigo
+9 głosów:9
do YouPiter: Nie przesadzaj. Jak veti zacznie pisać prawidłowo, to Fotopolska będzie bardziej nudna i smutna !
2018-08-21 11:53:46 (7 lat temu)
vetinari
+7 głosów:7
do YouPiter: Nadal nie widze problemu. Pisze to tak jak slysze. Wiec nieslysze nic obraźajacego na tym slowu. Sadze źe to jest znajoma Mirka, widze źe ma leciutky czerwony odcień wlosów. Nadal nie widze nic zlego na tym zdaniu. Nie robie tutaj ani ameriky ani nie fikam...Chociaź....moźe bys mial ostroźniej z tym fikaniem, minimalnie u nas, w Czechach, ale to chyba wieś sam....
2018-08-21 11:58:45 (7 lat temu)
vetinari
+5 głosów:5
do vigo: ☺☺☺ I ja sie tak staram...pisacz prawidlowo...naprawde.
2018-08-21 12:02:25 (7 lat temu)
vigo
+4 głosów:4
do vetinari: Za bardzo się nie staraj...
2018-08-21 12:04:30 (7 lat temu)
ZPKSoft
+4 głosów:4
do YouPiter: Purysta językowy się znalazł ;-) To słowotwórstwo czeskiego kolegi jest świetne, bardzo ożywia nasze komentarze ;-)
2018-08-21 12:36:51 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Śmiesznie wylatuje Veti z tym ...polańskim. Można niezbyt wyniośle, ale zrozumiale. Po co te neologizmy ?
2018-08-21 13:40:17 (7 lat temu)
mir242
+1 głosów:1
do vetinari: Ja też nie widzę problemu chociaż to nie moja znajoma ;) Ale żal było wyciąć więc Fotopolańska "Rusalka" została ;)))
2018-08-21 14:57:00 (7 lat temu)
vetinari
+2 głosów:2
do YouPiter: Dobra, wczem jest problem...obydwa slowa sa chyba uźywane. Wyobraź sobie, źe komunikujeś s czlowiekeim który sie ortografia zajmuje dopiero pare lat. Do tej pory mi bylo niepotrzebne komunikowacz w Twojim ojczystym jeszyku. Oprócz lat kiedy moglem tylko pisacz listy do swojej przyślej źony. Nie mam problem z komentarzymi na moje komentarze, zdjiecia albo uwagy. Mam problem tylko...zrozumieć o co Ci naprawde chodzi. Nie dam rady odczuć Twój tok myślenia, ani humor, ani ironia, ani konkretny problem. jak byś mial tylko problem z moja osoba, i tego ja nie dam rade zmnienicz.
2018-08-21 16:45:31 (7 lat temu)
fantom
+2 głosów:2
do vetinari: Nie przejmuj się Vetinari. To jest tak zwana bezinteresowna upierdliwość niedoszłego polonisty w czystej postaci...
Ciekawe jakby Youpiter pisał po czesku? (albo po obojętnie jakiemu) Chętnie bym poczytał i liczę na to że nam zademonstruje :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2018-08-21 17:10:43 (7 lat temu)
vetinari
+2 głosów:2
do fantom: No, powiedzmy tak. YouPiter nie ma tej potrzeby pisania po czesku. Ja sie, chociaź sie to niewydaje staram o jak najwiecej poprawa ortografie. Problem polega na tym, źe mam slowo w glowie, ale sam sobie go mluwie, wiec nie slysze blad. Nieprześkadza ja mi uwagy w mym kierunku. YouPiter moźe ma dobre uwagy, ale ja ich poprostu nierozumiem. Albo ich rozumiem tak, jak to opisaleś, i wtedy wogóle niemam problemu...bo wtedy ich rozumiem.☺☺☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Ortografia ☺
2018-08-21 17:58:40 (7 lat temu)
Jazzek
+3 głosów:3
do vetinari: Chodzi o to, że przymiotnik od "Polska" to "polska", więc od "Fotopolska" byłby "fotopolska".
A przymiotnik "fotopolańska" pochodzi od "fotopolanina". Jeśli rusałka jest związana z fotopolaninem, to może być fotopolańska i fotopolska, a jeśli nie, to tylko fotopolska. Czy to jest jasne? ;)
2018-08-21 18:19:09 (7 lat temu)
vetinari
+4 głosów:4
do Jazzek: Super, teraz rozumiem. Wiec myślac źe to jest znajoma albo nawed źona Mirka napisalem dobrze. Teraz wiedzac źe to byla przypadkowa "rusalka" zlapana w kadrze...chyba nadal pozostawie swój poprzedni komentarz, źe by cala dyskisia nietaracila sesu. Jeścze raz dziekuje, fotopolska wzbogaca ...☺
2018-08-21 19:12:13 (7 lat temu)
YouPiter
+1 głosów:1
do Jazzek: O to chodzi, po co te dywagacje, jak można było tak postawić sprawę :)
2018-08-22 11:51:42 (7 lat temu)
mir242
Na stronie od 2013 październik
12 lat 8 miesięcy 9 dni
Dodane: 17 sierpnia 2018, godz. 22:05:50
Autor zdjęcia: mir242
Rozmiar: 1700px x 1126px
Licencja: CC-BY-NC-ND 4.0
Aparat: NIKON D5100
1 / 200sƒ / 7.1ISO 20017mm
1 pobranie
1530 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mir242
Obiekty widoczne na zdjęciu
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1956-1960

Zapora wodna na Sanie tworzy sztuczne Jezioro Myczkowskie o pow.2 km kw. Budowę rozpoczęto w okresie przedwojennym i ukończono w 1960r. Charakterystyczną jej cechą jest oddzielnie stojaca elektrownia w zakolu Sanu, do której wodę doprowadza się ze zbiornika wykutą w skale sztolnią o średnicy 4,5 m.