starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Dana
+1 głosów:1
Na zdjęciu widać budynek szkoły zajęty przez okupanta i przeznaczony na koszary (przy lewym brzegu budka wartownika i flaga ze swastyką), później był szpital wojskowy i pod koniec wojny szkoła niemiecka.
2022-05-22 18:48:09 (4 lata temu)
esski
Na stronie od 2009 październik
16 lat 8 miesięcy 1 dzień
Dodane: 3 października 2018, godz. 3:33:58
Rozmiar: 1759px x 1334px
3 pobrania
1118 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia esski
Obiekty widoczne na zdjęciu
szkoły średnie
Zbudowano: 1912
Szkołę wybudowano w 1912 r. Działało tu Gimnazjum (męskie) a od 1929r. koedukacyjne. Następnie przekształcono szkołę w Ogólnokształcące Liceum Humanistyczne.
W czasie okupacji były tu koszary a potem szpital zapasowy.
Po wojnie Średniej Szkole Ogólnokształcącej nadano nazwę Liceum Ogólnokształcącego.
ul. Dąbrowskiego
więcej zdjęć (16)