Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Pierwotnie, pałac księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego i jego żony Marii Scipio del Campo. Rozbudowany wg projektu Rogera Sławskiego ok. roku 1910, z wykorzystaniem w centralnej części, budynku istniejącego dworu.
W posiadaniu właścicieli (?) był do wybuchu ostatniej wojny.
W latach pięćdziesiątych XX w. został przejęty, wraz z majątkiem rolnym, przez ówczesną AR w Poznaniu.