|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6
11 stycznia 2019 , Obiekt po remoncie. Informacja o ruinie jest już dawno nieaktualna.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 22 stycznia 2019, godz. 19:07:50 Autor zdjęcia: Pudelek Autor: Pudelek ... więcej (429) Rozmiar: 1900px x 1325px Aparat: NIKON D3100 1 / 160sƒ / 6.3ISO 10022mm
4 pobrania 1543 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Pudelek Obiekty widoczne na zdjęciu Pałac więcej zdjęć (40) Atrakcja turystyczna Zbudowano: 1859-1869 Zabytek: 2021/76 z 23.08.1976 Początki pałacu w Naroku sięgają XVIII wieku. Jego właścicielem była wówczas hrabina Luisa Eleonora von Beess z domu von Skerbrnsky. Następnie kolejnymi gospodarzami byli: Gottlob Albrecht von Saurma, pan na Sadowicach, generałowa von Schmiedeberg i bracia Guradze, którzy w krótkim czasie doprowadzili do upadku majątku w połowie XIX wieku. W 1858 kupił go Friedrich von Wichelhaus, który przebudował pałac w stylu anglikańsko-bizantyjskim. W 1945 zajęli go Rosjanie i urządzili w nim sztab wojskowy. Po wojnie mieszkali tam pracownicy PGR-u i pałac stopniowo stawał się ruiną. Ostatni mieszkańcy wyprowadzili się z niego w latach 90. - obecnie obiekt jest ruiną. Pierwszy prywatny właściciel nie zapobiegł jego dalszemu niszczeniu, obecny zadeklarował odbudowę zabytku. |