starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.5

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

4 września 2010 , Przygotowania do nadbudowy wieży ratusza - widok od południowego wschodu.

Skomentuj zdjęcie
Byłem cały weekend w Strzelinie - czy tylko wieżę nadbudowują, czy też ratusz postawią od nowa?
2010-10-04 17:17:20 (15 lat temu)
Na razie tylko wieżę. Więcej szczegółów zna mietok. Pewnie da znać :)
2010-10-04 17:21:21 (15 lat temu)
Ja słyszałem, że odbudowują cały ratusz
2010-10-04 17:26:33 (15 lat temu)
mietok
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: A nie mogłeś dać cynk, że będziesz...... ? :))
OK - Odbudowany będzie cały ratusz :
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15
- Hełm zakończy się na poziomie +72,00 m.
Równocześnie z pracami przy wieży trwają prace w piwnicach.

2010-10-04 17:38:05 (15 lat temu)
A na kiedy planowany jest koniec odbudowy?
2010-10-07 09:17:51 (15 lat temu)
mietok
 
do † maras: Etap I , czyli ten obecny ma się zakończyć wiosną (kwiecień) 2011 roku.
2010-10-07 18:53:03 (15 lat temu)
BAL†
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 9 dni
Dodane: 4 października 2010, godz. 17:05:34
Autor zdjęcia: BAL†
Rozmiar: 1155px x 800px
1 pobranie
2163 odsłony
5.5 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia BAL†
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring