starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 5.25

Polska woj. łódzkie powiat zgierski Głowno ul. Sikorskiego Kościół św. Barbary

18 września 2005 , Kościół św. Barbary - zabytek głowieńskiego modernizmu.

Skomentuj zdjęcie
Danuta B.
+1 głosów:1
Klarowna forma, szlachetny (dziś) minimalizm.
2010-10-06 22:02:16 (15 lat temu)
mamik
+1 głosów:1
do Danuta B.: Trochę brak lekkości ;-) Co się stało z komentarzami? Jakieś takie inne są. Tylko u mnie tak jest ?
2010-10-06 22:06:21 (15 lat temu)
Siloy
+1 głosów:1
do mamik: Tak, ja i NEO mamy normalne :))
2010-10-06 22:25:49 (15 lat temu)
WW
+1 głosów:1
do mamik: Tak, jak dla mnie też zdecydowanie za mało lotna architektura. W dodatku do takiej formy pasuje format monumentalny, a nie - jak w tym przypadku - kameralny. Wreszcie typowy dla ostatniej dekady kolor budyniowy również nie zapisuje się na plus. Taki budynek najlepiej działa bielą bądź szlachetnym tynkiem.
2010-10-06 22:31:24 (15 lat temu)
do Siloy: O, no proszę i oceniać komentarze można!
2010-10-06 22:34:09 (15 lat temu)
† Festung
+1 głosów:1
do mamik: Jaśniej proszę, bo raz klikam na czerwony, a raz na zielony kwadracik, nie wiedząc co oznaczają.
2010-10-06 22:36:50 (15 lat temu)
do WW: Oryginalnie pewnie był biały?
2010-10-06 22:37:32 (15 lat temu)
do † Festung: Na próbę i idąc z duchem czasu wprowadziliśmy ostatnio modne głosy plus / minus na komentarze. Reguła jest taka, że jeśli komuś się podoba komentarz to może kliknąć na zielony guzik - jeśli nie to na czerwony. Jeśli ktoś tego będzie używał to zrobimy tak, że komentarze mające głosy dodatnie będą wyróżniane - mające ujemne - pisane nieco ciemniejszą, słabszą czcionką.
2010-10-06 22:43:18 (15 lat temu)
Neo[EZN]
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: ... dodam jeszcze, że to pozwoli na wyróżnianie ciekawych komentarzy a ukrywanie tych nieciekawych.
2010-10-06 22:45:41 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: Strach tu wejść normalnie, wszystko trzeba oceniać :-)
2010-10-06 22:54:00 (15 lat temu)
WW
do mamik: Przypuszczam, że raczej w złamanym kolorze tynku, ale trudno spekulować jaki to mógł być odcień. Wymownym milczeniem chciałbym natomiast pominąć styl ogrodzenia, jaki zafundowała sobie parafia.
2010-10-06 22:59:31 (15 lat temu)
do mamik: Spokojna głowa - wszystko tylko dla chcących. Czasem trafi się cenny komentarz i można wtedy dać klika na plus. Albo jakiś nieprzyjemny - wtedy klika na minus itp... :)
2010-10-06 23:01:14 (15 lat temu)
mar
do Neo[EZN]: Mnie się nie podoba to ocenianie komentarzy :(
2010-10-06 23:37:48 (15 lat temu)
do mar: Też mam wątpliwości
2010-10-07 07:03:25 (15 lat temu)
fck
do Julo: Również podważam zasadność takiego rozwiązania. Jesteśmy młodym, malutkim, kameralnym serwisem - nie ma tu internetowych trolli, spamu i innych \"zagrożeń\", żeby musieć wzajemnie \"filtrować\" komentarze.
2010-10-07 08:02:11 (15 lat temu)
do fck: Chwila, chwila - głównym celem tego rozwiązania jest wyróżnianie ciekawych komentarzy, które się tu trafiają a komu przeszkadza kilka pikseli z boku ekranu?
2010-10-07 08:31:10 (15 lat temu)
WW
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: To może zostawić tylko możliwość \"plusowania\", a usunąć \"minusowanie\"?
2010-10-07 08:34:13 (15 lat temu)
WW
Na stronie od 2006 sierpień
19 lat 10 miesięcy 18 dni
Dodane: 6 października 2010, godz. 21:19:25
Źródło: wikipedia
Autor: miw
Rozmiar: 800px x 600px
7 pobrań
4178 odsłon
5.25 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia WW
Obiekty widoczne na zdjęciu
kościoły, katedry, kaplice
Kościół św. Barbary
więcej zdjęć (5)
Architekt: Wiesław Lisowski
Zbudowano: 1928-1936
Obecna świątynia pochodzi z lat 1928-1936. W ostatnich latach przeszła remont zarówno wnętrza (2008 r.) jak i elewacji. Parafia pod wezwaniem Św. Barbary została erygowana 7 grudnia 1952 r. na mocy dekretu ordynariusza łódzkiego, księdza biskupa Michała Klepacza. Wcześniej jej obecne tereny należały do parafii w Dmosinie.
Komitet budowy nowego kościoła utworzył w roku 1929 ówczesny proboszcz Dmosina ks. Kazimierz Maluga. Plac pod budowę świątyni przekazała ówczesna firma "Norblin". Autorem projektu był architekt Wiesław Lisowski. Prace budowlane rozpoczęto w roku 1935. Fundusze na nie pochodziły z dobrowolnych ofiar mieszkańców, pracowników fabryki "Norblin", darowizn i pożyczek udzielanych przez tę fabrykę. Okupacja niemiecka wstrzymała prace wykończeniowe. Plebanię wybudowano dopiero w roku 1954. Nowa powstała na początku lat 80.
ul. Sikorskiego
więcej zdjęć (26)