starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 5.9

Polska woj. śląskie powiat cieszyński Koniaków Ochodzita (895 m n.p.m.) Pomnik św. Jana Pawła II

30 marca 2019 , Pomnik św. Jana Pawła II na Ochodzitej w Koniakowie

Skomentuj zdjęcie
czesil
 
Stanowczo za dużo tych pomników. Wszystkie na jedno kopyto.
2019-04-01 10:24:45 (7 lat temu)
cracusiac
+3 głosów:3
do czesil: Swego czasu proponowałem stworzenie obiektu "Pomniki JPII".
2019-04-01 10:30:18 (7 lat temu)
piotr brzezina
+3 głosów:3
do cracusiac: Przypominam sobie o tym Twoim pomyśle i jestem za tym z dwóch powodów. Jeden dlatego że jako człowiek i nasz święty zasłużył sobie na takie miejsce na fotopolsce a drugi mniej przyjemny jeżdżąc i fotografując jego pomniki zadaję sobie pytanie gdzie Ci rzeźbiarze (nieliczni) mieli oczy podczas wykonywania rzeźb Jana Pawła II. Dziwię się że społeczność parafialna zgadzała się na ustawienie takiego pomnika gdzie podobizna naszego papieża odbiega od rzeczywistości.
2019-04-01 13:40:07 (7 lat temu)
czesil
 
do piotr brzezina : Piotrze, ja myślę, że istnieje tylko jedna forma odlewnicza, z której powstały i powstają nadal te pomniki. To jest po prostu masówka!
Obiekt tego typu zawsze można założyć - wtórnie.
2019-04-01 14:33:25 (7 lat temu)
piotr brzezina
+1 głosów:1
do czesil: Możliwe że masówka ale spotykam takie pomniki że sam jestem zły że tak wygląda Jan Paweł II. Ja osobiście nie zabieram się do zakładanie obiektu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2019-04-01 14:38:57 (7 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
+3 głosów:3
do czesil: Kiedyś było dokładnie policzone łącznie z kamieniami i tablicami - Korea Północna pokonana!
2019-04-01 14:40:39 (7 lat temu)
troszkę zaczyna się ciasno robić od tych wszystkich upamiętnień i kapliczek na Ochodzitej
2019-04-01 14:59:19 (7 lat temu)
do piotr brzezina : Kiedyś chciałem założyć obiekt "Fotopolskie pieski", ale zostałem przekonany, że to zły pomysł. Nikt nie miał nic do piesków, ale powstałby precedens. No bo jeśli są fotopieski, to dlaczego nie fotokotki, fotorowery ...itp,itd. Tak samo będzie z pomnikiem. Jeśli zrobimy obiekt "pomniki JP II", to dlaczego nie: pomniki Piłsudskiego, Kościuszki .... Dalej to nawet boję się pisać.
2019-04-01 15:01:22 (7 lat temu)
do vigo: Przekonałeś mnie o tych pomnikach, ale zapomniałeś o Kaczyńskim chyba że to jest te "boję się"
2019-04-01 15:06:01 (7 lat temu)
vigo
+1 głosów:1
do piotr brzezina : "Boję się" rozpętać kolejną dyskusję poza tematyką strony ;-)
2019-04-01 15:10:08 (7 lat temu)
do vigo: Ja już zdjęcia pomników teko Pana dodałem i nikt nie napisał że to poza tematyką strony ;-)
2019-04-01 15:22:33 (7 lat temu)
do vigo: Na szczęście mamy naszą wyszukiwarkę, bardzo przydatną do znalezienia takich pomników, oczywiście o ile wyszukuje a nie oszukuje ;-)
2019-04-01 15:24:29 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Sam mam w "kolekcji" co najmniej kilkadziesiąt zdjęć pomników..
2019-04-01 15:52:36 (7 lat temu)
ireneusz1966
Na stronie od 2014 kwiecień
12 lat 2 miesiące 13 dni
Dodane: 31 marca 2019, godz. 22:56:17
Autor zdjęcia: ireneusz1966
Rozmiar: 999px x 1500px
Licencja: CC-BY 3.0
Aparat: SLT-A58
1 / 200sƒ / 8ISO 10075mm
2 pobrania
776 odsłon
5.9 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia ireneusz1966
Obiekty widoczne na zdjęciu
pomniki
Pomnik św. Jana Pawła II
więcej zdjęć (16)
Zbudowano: 2018
Pomnik św. Jana Pawła II dla uczczenia 40. rocznicy wyboru papieża-Polaka
Ochodzita (895 m n.p.m.)
więcej zdjęć (128)
Ochodzita (895 m n.p.m.) – wybitna, bezleśna góra o kopulastym kształcie w Beskidzie Śląskim, wznosząca się w głównym grzbiecie karpackim na terenie Koniakowa. Stanowi zwornik dla odgałęziającego się tu ku północy właściwego grzbietu Beskidu Śląskiego. Stoki w większości wykorzystywane rolniczo: w niższej części jako pola uprawne lub łąki kośne, wyżej jako pastwiska.

Na szczycie Ochodzitej znajduje się stacja przekaźnikowa-telewizyjna, radiowa oraz telefonii komórkowej. Tuż poniżej szczytu niewielka kapliczka – dzieło Ludwika Kubaszczyka, ludowego twórcy z Koniakowa.

Na północno-zachodnich stokach Ochodzitej znajduje się orczykowy wyciąg narciarski.

Żródło: