|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6
1964 , Kościół ewangelicko-augsburski.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 9 listopada 2019, godz. 18:26:45 Źródło: www.zofiarydet.com Autor: Zofia Rydet ... więcej (3427) Rozmiar: 1600px x 1561px
6 pobrań 635 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Desperado Obiekty widoczne na zdjęciu
Kościół ewangelicko-augsburski więcej zdjęć (17) Architekt: Tadeusz Michejda Wykonawca: Jerzy Grycz Zbudowano: 1927-1930 Od 1791 Istebna, Koniaków i Jaworzynka należały do zboru w Nawsiu (obecnie na tzw. Zaolziu w Republice Czeskiej). Zostały od niego odcięte granicą państwową w 1920 r. Ówczesny pastor Karol Krzywoń rozumiejąc sytuację rozpoczął starania o budowę istebniańskiego kościoła ewangelickiego. Kościół został wybudowany w latach 1927-1930 według projektu inż. Tadeusza Michejdy, poświęcony 3 sierpnia 1930 przez ks. Juliusza Burschego. 1 października 1932 Istebna stała się filią parafii w Wiśle. W czasie II wojny światowej ponownie przyłączono ją do Nawsia. W 1994 parafia w Wiśle została podzielona na kilka mniejszych, a w Istebnej zamieszkuje wikary i późniejszy administrator ks. Marek Londzin, a od 6 czerwca 1999 proboszcz. Źródło: Wikipedia |