starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 19 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. wielkopolskie powiat złotowski Krajenka ul. Floriańska Remiza OSP im. Jana Waldowskiego Pomnik sikawki ręcznej

3 lipca 2019 , Zabytkowa sikawka ręczna znajdująca sie na terenie OSP.

Skomentuj zdjęcie
piotr brzezina
+1 głosów:1
2020-01-22 08:11:10 (6 lat temu)
do piotr brzezina : Lubie takie cacka ☺☺☺
2020-01-22 08:15:22 (6 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
2020-01-23 07:18:35 (6 lat temu)
piotr brzezina
+2 głosów:2
do cracusiac: Zrobimy zbiór starych wozów strażackich :-)
2020-01-23 07:24:43 (6 lat temu)
do piotr brzezina : ☺☺☺
2020-01-23 07:33:11 (6 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do cracusiac: Ochotnicza Straź Poźarna jest chyba najwaźniejszym elementem kaźdej miescowości i wiosky. Moźe niemaja w tych miejscowośczach sklepu, przychodnie lekarska, nawed restauracjie, to napewno maja straźaków. Bo straźaci opróć gaszenia ognia i pomocy w tragediach i wypadkach, maja jeścze jedna wielka zalete. Maja serdce na swojim miejscu i zapewniaja kaźdej wiosce to, źe beda miala kuture, moźna zrobić imprezy szkolne, koncerty, bale....moźna sie gzieś poprostu spotkać z siasiadami i znajomimy pod patronacjia wlaśnie straźaków. Szacunek dla takych ludzi ☺☺☺
2020-01-23 07:39:58 (6 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
do vetinari: Jeżdżąc po Polsce i Czechach już dawno zauważyłem że prawie w każdej miejscowości są budynki z napisem OSP lub Hasiči. Zdjęć z Polski mam nieco w archiwum, a czeskich już mniej bo i po co. W Czechach niestety nie ma czegoś podobnego do FP. Jakoś taka forma zbierania zdjęć nie jest popularna w Europie.
2020-01-23 08:49:54 (6 lat temu)
vetinari
+2 głosów:2
do cracusiac: Tu sie zgadzam, nie raz prubowalem znaleźcz coś jak nasz portal...i nieznalazlem. Oczywiście sa podobne portaly, ale nie maja ta zalete która ma fotopolska. fotopolska jest otwarta dla wszystkych, dla amatorów, pasionatów, historików amatorów....i powiedzmy śczerze, na wielu innych portalach sie nawzajem glaskaja i robia z siebie mistrzów minimalnie naszego ukladu slonecznego ☺☺☺ Niewpuściaja do siebie "byle kogo" porada jest raczej malo widzana...ja mialem to śczeście źe w dobry czas znalazlem fotopolske. Mam troche juź fotopolański poglad na świat naokolo siebie, ale tak jak sie rozwija fotopolska, tak mam szanse i ja rozwijać i niesluchać i czytać teksty typu "...aleź to sie robi tak i tak i tego nie wiesz???" ☺☺☺
2020-01-23 10:15:29 (6 lat temu)
†Janowice Wielkie
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : dołączam się tylko muszę zrobić foto w nieco bardziej współczesnej rozdzielczości ;)
2020-01-23 20:53:43 (6 lat temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
2020-01-23 21:15:01 (6 lat temu)
piotr brzezina
+1 głosów:1
do †Janowice Wielkie: Będziemy sprawdzać sprawność tych wozów .:-)
2020-01-23 21:25:08 (6 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ja kiedyś takym cackem pompowalem wode, ale wtedy bylem malym ochotniczym straźaczkiem....☺☺☺
2020-01-24 07:00:32 (6 lat temu)
piotr brzezina
+1 głosów:1
do vetinari: Kiedyś każdy mały urwis chciał być strażakiem, pamiętam je też chciałem być strażakiem ale bałem się syren
2020-01-24 07:22:26 (6 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ja sie syren niebalem, wiec moglem obslugiwać ta sikawke. ☺☺☺ Dzisiaj moge tylko wzpomiać na to jak pieknie sikala ☺☺☺
2020-01-24 07:27:34 (6 lat temu)
vetinari
Na stronie od 2014 czerwiec
12 lat 0 miesięcy 6 dni
Dodane: 22 stycznia 2020, godz. 9:06:39
Autor zdjęcia: vetinari
Rozmiar: 1900px x 1259px
Aparat: Canon EOS 200D
1 / 60sƒ / 6.3ISO 10010mm
0 pobrań
891 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vetinari
Obiekty widoczne na zdjęciu
pomniki
Zbudowano: 1983
Ochotnicza Straż Pożarna w Krajence powstała z inicjatywy starosty złotowskiego Conrada, który upoważnił burmistrza Sięga w Krajence do powołania OSP. Przedsięwzięcie uzyskało poparcie władz miejskich i wszystkich zainteresowanych organizacji. Ochotnicza Straż Pożarna w Krajence powstała w 1889 r. i już wtedy została umundurowana i wyposażona w 4 sikawki ciśnieniowe i jedną ręczną. Można też przypuszczać, że inicjatywa powstania ochotniczej straży pożarnej w Krajence wypłynęła od samych mieszkańców Krajenki, bo minęła właśnie 200-tna rocznica wielkiego pożaru, który w 1688 r. strawił prawie całe miasto. Pierwszy sztandar OSP Krajenka otrzymała w 1957 roku w uznaniu osiągnięć OSP, świadczy przyznana przez Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Koszalinie — ODZNAKA HONOROWA ZA ZA­SŁUGI W ROZWOJU WOJEWÓDZTWA KOSZALIŃSKIEGO, która od 1969 roku zdobi sztandar. Kolejne sztandary zostały przyznane w 1983 roku podczas oddania nowej remizy oraz w 2003 roku. W 1983 roku oddano do użytku obecny obiekt remizy wraz z salą balowa na 300 osób i kompleksem mieszkalnym.
Źródło
ul. Floriańska
więcej zdjęć (5)