starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 5.68

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

19 listopada 2010 , Widok odbudowywanej wieży Ratusza od południowego wschodu.
Sądząc po wysokości (metodą "na oko"), powinna być teraz montowana kamienna balustrada na której ma stanąć konstrukcja hełmu Ratusza.

Skomentuj zdjęcie
WW
Technika budowlana co prawda współczesna, ale miło się patrzy, jak obiekt zaczyna przybierać właściwe proporcje.
2010-11-20 10:36:54 (15 lat temu)
Strzelińska wieża Ratusza należała do jednych z najwyższych. Jakoś nie mogę sobie jeszcze jej wyobrazić.
2010-11-20 12:31:09 (15 lat temu)
Wg tego planu powinien być jeszcze jeden poziom(piętro) wieży i dopiero potem balustrada i cokół
2010-11-20 19:18:26 (15 lat temu)
do gregorr: To to, już zaczyna być WIELKIE, a kopuła dopełni. Trzeba pstrykać póki czas. Potem mogą pojawić się problemy, skąd objąć całość. Pozostanie z Jana Pawła II, ale to od północy ... dojdzie problem oświetlenia :(
2010-11-21 11:18:54 (15 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Damy radę :)))
2010-11-21 13:27:06 (15 lat temu)
BAL†
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 8 dni
Dodane: 20 listopada 2010, godz. 0:01:21
Autor zdjęcia: BAL†
Rozmiar: 800px x 1195px
Aparat: NIKON D3000
1 / 250sƒ / 10ISO 11031mm
0 pobrań
1779 odsłon
5.68 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia BAL†
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring