starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
do labeo7: Dzięki! A gdzie ta woda ?
2020-09-18 20:19:51 (5 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: Bajoro mogło zostać osuszone. Dziwne tylko, że na zdjęciu Oliwi z tego samego roku nie widać wody. Zdjęcia z osuszonym bajorem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2020-09-18 20:35:50 (5 lat temu)
do labeo7: To zdjęcie jest conajmniej o 10 lat starsze. A woda to może być osadnik.
2020-09-18 20:38:18 (5 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: Masz rację 10 lat różnicy, po co ślepemu oczy ;)
2020-09-18 20:44:39 (5 lat temu)
Mariusz Brzeziński
Na stronie od 2011 sierpień
14 lat 10 miesięcy 4 dni
Dodane: 18 września 2020, godz. 20:10:07
Źródło: Zbiory prywatne
Rozmiar: 1208px x 1500px
Aparat: COOLPIX L340
1 / 30sƒ / 4.1ISO 16012mm
2 pobrania
895 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Mariusz Brzeziński
Obiekty widoczne na zdjęciu
zakłady przemysłowe
Zbudowano: 1975
Dawniej: Elektrociepłownia Poznań Karolin; Dalkia Poznań SA
Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w styczniu 1967 pod nazwą Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Wówczas energię cieplną produkowano w lokalnych ciepłowniach i kotłowniach osiedlowych. Stopniowo, wraz z rozwojem terytorialnym Poznania, MPEC rozbudowywał sieć cieplną, dostarczając ciepło mieszkańcom Rataj, Winograd, Piątkowa i Osiedla Kopernika. Przełomowym wydarzeniem w historii firmy było uruchomienie w 1975 roku magistrali ciepłowniczej o średnicy 800 mm zasilanej z elektrociepłowni Karolin (obecnie Dalkii Poznań ZEC). W wyniku reformy terytorialnej kraju, przedsiębiorstwo przekształcono w Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej obejmując zasięgiem systemy ciepłownicze w województwie poznańskim. W 1991 roku podzielono WPEC, powołując jednocześnie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej obejmujące terytorialnie aglomerację poznańską. Następnie przekształcono przedsiębiorstwo komunalne w spółkę akcyjną pod nazwą Poznańska Energetyka Cieplna SA, której właścicielem w 1997 roku zostało Miasto Poznań. Podjęte wówczas prace inwestycyjne w zakresie infrastruktury sieci ciepłowniczej i węzłów cieplnych oraz reorientacja marketingowa i wprowadzone systemy zarządzania jakością, pozwoliły przygotować spółkę do prywatyzacji. W maju 2002 roku Miasto Poznań sprzedało większość akcji Spółce Dalkia Termika S.A. W ten sposób PEC weszła w skład grupy Dalkia, zmieniając nazwę na Dalkia Poznań SA we wrześniu 2004 roku.

ul. Energetyczna
więcej zdjęć (12)