starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 15 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Teraz w tym miejscu jest okrągły klombik z zielenią.
2020-11-26 00:57:25 (5 lat temu)
Anneob
+1 głosów:1
do chrzan233 : Dziękuję za wiadomość :)) W latach 70, przez dwa lata z przyczyn zawodowych, przechodziłem w pobliżu w drodze na Rosenbergów. Wtedy ‘’cieszyłem się jak dziecko’’ z trzech powodów. Wspaniały, z przyszłością światową, wydawałoby się wtedy - komputerowy IASE. Hala Ludowa z ‘’Gigantem’’ i WFF. Martwił jedynie, brak spiżowego pomnika Artemidy na łowach z psami i oszczepem. Był przepiękny. Lekki, dynamiczny, godny Antyku.
2020-11-26 12:18:33 (5 lat temu)
do Anneob: Ale na szczęście wróciła ;-)
2020-11-26 12:24:20 (5 lat temu)
2020-11-26 12:50:04 (5 lat temu)
do vigo: Nareszcie :)) Dzięki staraniom wielu szlachetnych Instytucji. Diana Gruppe in Scheitniger. Pomnik - rekonstrukcję Artemidy - Diany, sfinansowało i nadzorowało Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Polski Związek Łowiecki. Projekt wg. tysięcy pomiarów, porównań przestrzennych, zdjęć i symulacji komputerowej, wykonał Absolwent wrocławskiej ASP - artysta rzeźbiarz R. Zarycki w 2015r.

2020-11-26 15:15:21 (5 lat temu)
2020-11-26 15:54:00 (5 lat temu)
do vigo: Zazdroszczę :)))
2020-11-26 17:26:53 (5 lat temu)
Anneob
Na stronie od 2020 maj
6 lat 1 miesiąc 14 dni
Dodane: 14 listopada 2020, godz. 20:32:13
Autor zdjęcia: Anneob
Rozmiar: 1508px x 968px
Aparat: Canon EOS 350D DIGITAL
1 / 40sƒ / 3.5ISO 40070mm
0 pobrań
988 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Anneob
Obiekty widoczne na zdjęciu
pomniki
Tereny wystawowe
więcej zdjęć (68)
Dawniej: Messegelände
Zbudowano: 1925
Arhitekt - Max Berg. Dziedziniec utworzony na planie prostokąta. Kolumnada na planie prostokata, otwartego od strony od strony Hali Stulecia, od zachodu tworzyły ja trzy rzędy kolumn tworzących portyk. Dłuższe boki prostokąta ograniczono scianami i jednym rzędem kolumn. Całość przykryto dachem wzmocnionym prostopadle belkami. Kolumny zostały wykonane z żelbetu i miały wysokość 14 metrów. Strop pomiędzy poszczególnymi kolumnami pomalowano w przenikające się geometryczne wzory z zamocowanymi doń lampami elektrycznymi. Skrajne boki dziedzińca na czas wystaw i targów zdobiły kasy biletowe. Dach dziedzinca uległ zniszeniu podczas działań wojennych. Do dzis pozostały kolumny.
b/h/
Iglica
więcej zdjęć (135)
Zbudowano: 1948
Iglicę ustawiono przed Halą Ludową 3 lipca 1948 roku. Została postawiona do pionu przy udziale 7 wind podnoszących. Głównym majstrem tej operacji był Henryk Nowara. Sama Iglica ważyła w pierwszej wersji 44 tony. Jedną z wind obsługiwał wiceminister Wiktor Kościński, inne dyrektor WZO inżynier Kula, wojewoda Piaskowski. Przy stawianiu Iglicy obecny był także jej twórca inżynier Hempel oraz przedstawiciele wykonawcy "Mostostalu", studenci i prasa. Pierwsze 30 metrów to to kilka rur z których najcieńsza ma 4,5 cm a najgrubsza 21 cm średnicy. Pozostałe 70 metrów stanowi konstrukcja żeberkowa zakończona potężnym trójnogiem. Góra Iglicy zwieńczona była pierwotnie parasolem z 8 luster, który niebawem uległ uszkodzeniu (20 lipca 1948) i został zdemontowany. Sama procedura stawiania iglicy trwała od 5 rano do 11.30. W najwyższym swoim punkcie zdolna jest odchylić się od pionu o 4 metry. Obecnie Iglica ma 94 metry i przechodziła dwukrotnie remont kapitalny - 1964 i 1979.
b/h/2009
autor projektu - prof. Stanisław Hempel
ul. Wystawowa
więcej zdjęć (2661)
Dawniej: Am Messehof