starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Zdjęcie jest źle przypisane. To dawna remiza, obecnie dom kultury na pl. Narutowicza. No i skoro wieżę dobudowano w 1935 r to datowanie do poprawy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2021-08-11 18:58:27 (4 lata temu)
Mariusz Brzeziński
Na stronie od 2011 sierpień
14 lat 10 miesięcy 4 dni
Dodane: 16 lutego 2021, godz. 21:51:48
Rozmiar: 1200px x 767px
5 pobrań
885 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Mariusz Brzeziński
Obiekty widoczne na zdjęciu
Zbudowano: 1906

Poświęcenie kamienia węgielnego pod „nowo budującą się szopę strażacką i dom ludowy”, nastąpiło 4 lipca 1906 r., a już 18 listopada remizę przekazano do użytku. W ceglanym, nieotynkowanym, dwupiętrowym budynku ze spadzistym dachem były trzy wjazdy garażowe i sala widowiskowa. 20-metrową wieżę dobudowano w 1935 r



/p>
pl. Narutowicza
więcej zdjęć (43)