|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 5.91
Lata 1900-1918 , ul.Stanisława Staszica 1 - daw. Moltkestrasse .Zdjęcie pochodzi ze strony Stowarzyszenie Piękne Jeżyce .Skomentuj zdjęcie
|
26 pobrań 3184 odsłony 5.91 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia jurekpogodno Obiekty widoczne na zdjęciu Staszica 1 więcej zdjęć (2) ul. Staszica Stanisława, ks. więcej zdjęć (9) Dawniej: Moltkestrasse Przejęta w roku 1900 wraz z gminą jeżycką. Nosiła za czasów niemieckich nazwę "ul.Moltkego". Od 15.11.1919r. zwie się "ul.Staszica". W roku 1936 władze miejskie powzięły decyzję zwężenia jezdni do połowy, zastąpienia kocich łbów asfaltem oraz urządzenia skwerów z ławeczkami, drzewami i żywopłotem. Niechaj ulica posłuży za przykład nie istniejących już dziś lub o anachronicznych nazwa profesji: dorożkarz, kołodziej, książkowy, lejarz żelaza, odźwierny, służący, wachmistrz, wozowy |