|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6
marzec 1945 , Zdjęcie z inscenizowanego fotoreportażu propagandowego Armii Czerwonej. |
Skąd ten opis? I przede wszystkim skąd taka dziwaczna nazwa "Vergold Hand"? 2021-06-13 20:02:42 (5 lat temu)
Zanim Rosjanie dotarli pod Gdańsk alianci zachodni solidnie bombami obsypali. 2021-06-13 20:05:04 (5 lat temu)
To jedno z serii zdjęć inscenizowanych, proszę zajrzeć do pdf str 10 drugi akapit: 2021-06-13 21:17:15 (5 lat temu)
do BocieK: Sądzę, że fakt, iż robiono inscenizowane zdjęcia, nie znaczy, że podobne sytuacje nie miały miejsca. 2021-06-13 21:25:03 (5 lat temu)
do da signa: Przecież komentujemy opis, nie zdarzenia. 2021-06-13 21:29:29 (5 lat temu)
do BocieK: Ok. 2021-06-13 21:33:38 (5 lat temu)
do Dürgoy Marcin : W opisie jest mowa o nalocie sowieckim a nie alianckim. Notabene bombardowanie przez aliantów w marcu 1945 uważam za mało prawdopodobne, choć informacja o nim pojawiła się w niejednej publikacji z ostatnich lat. 2021-06-13 21:36:09 (5 lat temu)
BTW Spichlerz przy ul. Chmielnej 85 nosił nazwę "pozłacany pies", po niemiecku "Verguldeter Hund" ;-) 2021-06-14 09:20:40 (5 lat temu)
do Pomuchelskopp: A nie Vergoldeter? 2021-06-14 10:44:04 (5 lat temu)
do ritterswalder: Mam zapisane Verguldeter, nie wykluczam że to jakaś bardziej archaiczna forma. Ale na pewno nie "Vergold Hand" :) 2021-06-14 11:36:41 (5 lat temu)
Skorygowałem opis zgodnie ze źródłem które przytoczył BocieK. Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit 2021-06-14 11:52:38 (5 lat temu)
Pozwoliłam sobie na wykorzystanie opisu umieszczonego pod zdjęciem: Dziękuję za korektę i uwagi. 2021-06-14 13:00:44 (5 lat temu)
|
|
Na stronie od 2019 luty
7 lat 4 miesiące 2 dni |