starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 5.88

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

4 marca 2011 ,
Wciąganie pierwszego segmentu konstrukcji
Segment hełmu postawiony na wieży ratuszowej jest jednym z dziewięciu, które zostaną wykorzystane do rekonstrukcji dawnej wieży ratusza w Strzelinie. Po postawieniu metalowego szkieletu przyjdzie czas na dekarzy, tynkarzy i innych rzemieślników, którzy postawią drewnianą konstrukcję wokół metalowego szkieletu, oraz zamontują miedziane płyty dachowe. Dopiero po skończeniu tych czynności, gdy pierwszy segment zostanie w pełni ukończony, kolejne części będą stawiane. Czas realizacji jest zależny od pogody, gdyż to ona będzie miała kluczowy wpływ na szybkość pracy robotników. Po zakończeniu pracy, całkowita wysokość wieży będzie sięgać 72m. wzwyż.

Skomentuj zdjęcie
Że ja to przeoczyłem! A miałem wolne w pracy :(
2011-03-08 20:57:48 (15 lat temu)
mar
+1 głosów:1
do BAL†: Dostajesz naganę.
2011-03-08 21:05:24 (15 lat temu)
mietok
Na stronie od 2010 czerwiec
16 lat 0 miesięcy 24 dni
Dodane: 4 marca 2011, godz. 19:31:13
Autor zdjęcia: mietok
Rozmiar: 797px x 1200px
1 pobranie
1068 odsłon
5.88 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mietok
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring