starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 15 głosów | średnia głosów: 6

Polska Fotopolska Fotopolanie w akcji

10 sierpnia 2021 , - Który masz numerek?
- 78.
- A ja 74 tylko w kiblu byłem!

Skomentuj zdjęcie
piotr brzezina
+1 głosów:1
Pozdrawiam Was :-)
2021-11-08 21:59:08 (4 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Dzięki - wzajemnie.
2021-11-09 05:54:07 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Tomek jaką zupę jadłeś?
2021-11-09 09:00:27 (4 lata temu)
Tak bylo naprawde ? I o co chodzi z tymy numerkami ? Dziękuje za odpowiedź....☺☺☺
2021-11-09 09:06:17 (4 lata temu)
max
+1 głosów:1
do vetinari: To z filmu: , ale u nas czasami trudno odróżnić fikcję od prawdy :)))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2021-11-09 09:09:59 (4 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
+2 głosów:2
do Eugeniusz S.: Zupy nie było a kasza niedogotowana......bar mleczny z Misia był tutaj
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-11-09 09:24:13 (4 lata temu)
vetinari
+1 głosów:1
do max: Rozumiem, co chodzi o ten fim, widzialem go chyba tylko raz. Ale widocznie jest absurdalnoie doskonaly. Ciekawe czy za komuny sobie niepoleźal w trezoru....☺
2021-11-09 09:25:36 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
do vetinari: Udało się bo w 1980/81 cenzura wyraźnie osłabła...
2021-11-09 09:27:44 (4 lata temu)
vetinari
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Rozumiem, mamy teź z tej epoky szarego "absurdistanu" pare perelek. Myśle źe taky rodzaj filmów zmuszal ludzi do myślenia. Lubilem te czasy, bo czytanie pomiędzy treśćami nam pozwalalo wiele sobie domyślać i szukać.
2021-11-09 09:35:09 (4 lata temu)
zygmunt_ra
+3 głosów:3
do vetinari: Dokładnie - a do tego taki filmowiec mógł przynajmniej podystkutować z cenzorem o tym co jest do zmiany i dlaczego. Dzisiaj nie ma takiej możliwości - wycinają wszelkie "niepoprawne" treści bez słowa wyjaśnienia.
2021-11-10 01:16:06 (4 lata temu)
vetinari
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Niemyśle źe, przynajmniej u nas, jest ptrzeba "ręka" cenzora. Produkcjia naszych, czeskich filmów jest obecnie bardzo cienka, plytka i do niczego.
2021-11-10 09:30:34 (4 lata temu)
zygmunt_ra
+2 głosów:2
do vetinari: To chyba podobna tendencja - jak w kinie polskim. Za PRL - po odcedzeniu papki ideologicznej, robiono całkiem niezłe filmy. Teraz to porażka na wszystkich polach - scenariusze, aktorstwo etc. O nachalnej "ideolo", czy wtrętach politycznych już nawet nie mówię.
2021-11-10 09:50:11 (4 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Z żalem Zygmuncie przyznaje Tobie racje....właśnie jestem po seansie "Pętli" z Holoubkiem.....dziś nie robią takich filmów o aktorach nie wspominając.
2021-11-10 10:40:48 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
+3 głosów:3
do zygmunt_ra: A język którym posługują co drugie słowo to K.... i H.....
2021-11-10 13:03:45 (4 lata temu)
zygmunt_ra
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: No niestety ... język w filmach podąża za językiem z naszej przestrzeni publicznej ... a z tym jest coraz gorzej.
2021-11-10 23:31:36 (4 lata temu)
Na stronie od 2004 sierpień
21 lat 10 miesięcy 5 dni
Dodane: 8 listopada 2021, godz. 18:17:39
Autor zdjęcia: bonczek_hydroforgroup
Rozmiar: 2000px x 1137px
Aparat: VOG-L29
1 / 236sƒ / 1.6ISO 506mm
0 pobrań
922 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia bonczek_hydroforgroup
Obiekty widoczne na zdjęciu
muzea
Fotopolanie w akcji
więcej zdjęć (790)
Fotopolska
więcej zdjęć (18)
Muzeum PRL-u
więcej zdjęć (7)

Muzeum prywatne mieszczące się w podziwmiach foru. Eksponaty z prywatnej kolekcji własciela i ze zbiórek.


ul. Łukasińskiego Waleriana
więcej zdjęć (551)
Dawniej: Za Murami/Zatyłki/Brukowana/Festungstrasse
Ulica W. Łukasińskiego - jednojezdniowa ulica w Zamościu, jedna z głównych na Starym Mieście. Obiega ona od wschodu główne zabudowania dawnej Twierdzy Zamość stykając się po wschodniej stronie z murami fortecznymi. Ulica ta istnieje od założenia Zamościa. Miała charakter wewnętrznej obwodnicy wzdłuż murów fortecznych. Ulica ta znana była pod nazwą Za murami, od XVIII wieku jako ul. Zatyłki, a następnie od 2. poł. XIX wieku jako ul. Brukowana. Obecna nazwa została nadana w 1918 roku ku czci Waleriana Łukasińskiego (podczas niemieckiej okupacji jako ul. Festungstrasse, czyli ul. Forteczna), który był przez pewien okres więziony w bramach Twierdzy Zamość (najdłużej w celi dobudowanej przy starej Bramie Lwowskiej i nadszańcu, położonych przy tej ulicy). Za wiki