starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 5.42

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

10 marca 2011 , Montaż elementów drewnianych kopuły wieży ratusza.

Skomentuj zdjęcie
Czyżbyś coś mieszał przy kolorach? Właśnie wstawiłem następny etap robót i barwy się różnią. Widziałem je parę godzin temu ... wyblakły do tej pory :)?
2011-03-20 18:29:56 (15 lat temu)
do BAL†: Raczej wystrzegam się ingerencji w fotkę, robię to tylko wyjątkowo, żeby np. zmienić kontrast. Nie kojarzę, żebym coś to mieszał. Być może to pora dnia ? A może taki szajs, że wyblakł w kilka dni? :)
2011-03-20 19:14:24 (15 lat temu)
Leci w prawo. Zwróć uwagę na latarnię
2011-03-20 21:46:36 (15 lat temu)
do gregorr: Przyłożyliśmy do brzegu fotki i latarnia nam nie leci , to ogrodzenie nie trzyma pionu :)
2011-03-20 21:51:34 (15 lat temu)
ZPKSoft
Na stronie od 2011 styczeń
15 lat 5 miesięcy 24 dni
Dodane: 11 marca 2011, godz. 12:58:37
Autor zdjęcia: ZPKSoft
Rozmiar: 1280px x 960px
Aparat: 6210 Navig
1 / 333sƒ / 2.8ISO 604mm
0 pobrań
1108 odsłon
5.42 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia ZPKSoft
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring