|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 5.86
Lata 1962-1968 , Pomnik T. Kościuszki w Radzyminie.Skomentuj zdjęcie |
10 pobrań 3728 odsłon 5.86 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia TW40 Obiekty widoczne na zdjęciu
Pomnik Tadeusza Kościuszki więcej zdjęć (6) Zbudowano: 1920 \"W Radzyminie, odświętnie przybranym chorągwiami narodowemi i zielenią, odbyła się w niedzielę uroczystość odsłonięcia pomnika Kościuszki dłuta St. Pawlaka. Po sumie uformował się pochód, który ruszył na miejsce obchodu odsłonięcia. Nad wieczorem odbył się w starostwie bankiet, podczas którego toastowano i wiwatowano na cześć Naczelnika Państwa. Podczas uroczystości zebrano podpisy na 300 tys. mk. na pożyczkę Odrodzenia.\" (\"Ziemia Brzeska\", 23 maja 1920 r.) pl. Kościuszki Tadeusza więcej zdjęć (62) |