starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 5.56

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

25 marca 2011 , Kolejne człony hełmu zostaną obudowane drewnem (podobnie jak tutaj widoczne), a następnie pokryte miedzianą blachą.

Skomentuj zdjęcie
mietok
 
W tym właśnie segmencie, będzie pierwsza galeryjka dlatego odeskowana jest górna część i będzie ta na samym dole .
2011-03-26 16:43:39 (15 lat temu)
do mietok: Jakoś jeszcze nie mogę sobie tego w wyobraźni poskładać do kupy :(
2011-03-26 17:00:13 (15 lat temu)
do BAL†: Grunt żeby wykonawca potrafił to poskładać jak należy :)
2011-03-26 17:03:36 (15 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
do BAL†: Zobacz tu i zaraz Cię oświeci :))
2011-03-26 17:18:09 (15 lat temu)
Mozolna praca !
2011-03-26 17:19:23 (15 lat temu)
BAL†
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 8 dni
Dodane: 26 marca 2011, godz. 10:15:38
Autor zdjęcia: BAL†
Rozmiar: 1194px x 800px
Aparat: NIKON D3000
1 / 250sƒ / 10ISO 20026mm
0 pobrań
1880 odsłon
5.56 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia BAL†
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring