starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 5.92

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

1 kwietnia 2011 , Według astrologów pierwszy kwietnia to najlepszy moment na zwieńczenie ratusza.

Skomentuj zdjęcie
BAL†
+2 głosów:2
Słońce na zachodzie, a datowanie dzisiejsze :) Ciekawy fotomontaż, chociaż niedoskonały.
Jeszcze jakbyś usunął EXIF, ktoś dałby się nabrać.
2011-04-01 11:32:38 (15 lat temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
Właśnie z tym exif - zapomniałem :)
2011-04-01 11:40:16 (15 lat temu)
mietok
 
+3 głosów:3
очень хорошо :))) Bardzo fajny i na czasie, montaż. SUPER !
2011-04-01 18:21:57 (15 lat temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do mietok: Brawo! Widzę że zgadłeś, że ta czapka to z Kremla :)
2011-04-01 20:08:40 (15 lat temu)
stoik
 
: )))
2011-04-01 23:12:44 (15 lat temu)
ZPKSoft
Na stronie od 2011 styczeń
15 lat 5 miesięcy 24 dni
Dodane: 1 kwietnia 2011, godz. 10:57:26
Autor zdjęcia: ZPKSoft
Rozmiar: 1280px x 960px
Licencja: CC-BY-NC-ND 3.0
Aparat: 6210 Navig
1 / 1000sƒ / 2.8ISO 604mm
1 pobranie
2598 odsłon
5.92 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia ZPKSoft
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring