Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Obiekt szkolny zbudowany w latach 1926 -1929. Patronem był Friedrich-Ludwig Jahn, ojciec niemieckiej gimnastyki. Szkoła, w tych czasach, była jednym z najnowocześniejszych założeń architektonicznych Elbląga. Z uwagi na sportowy charakter posiadała salę gimnastyczną, stadion z trybunami, szatnie i kasy. Znajdował się tu również park. Monumentalny budynek, do którego prowadzą wysokie schody, posadowiono na wzniesieniu. Po obu stronach znajdowały się domy nauczycieli.
Po II wojnie działała tu Szkoła podstawowa nr 3 a obecnie jest gimnazjum. Dobudowano drugą salę gimnastyczną.