starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 16 głosów | średnia głosów: 5.42

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

2 czerwca 2011 , Zdejmowanie rusztowania po malowaniu i wykończeniu elewacji.

Skomentuj zdjęcie
A z wieży nie można "pstrykać" zdjęć? Chętnie bym obejrzał bo Strzelin jest dla mnie nieznany.
2011-06-06 09:16:47 (15 lat temu)
do pawel: Jeszcze musisz poczekać. Przez ciężką zimę zakończenie prac się przesunęło. Ale zapraszamy wkrótce.
2011-06-06 09:20:20 (15 lat temu)
Tak na oko to ta wieża ma ze 40 metrów. Widok zatem przedni.
2011-06-06 09:25:15 (15 lat temu)
do pawel: Na wcześniejszych zdjęciach masz skan planu- 38,5 m a będzie jeszcze hełm. Jest wiele starych zdjęć Strzelina i okolic zrobionych z wieży ratuszowej przed jej unicestwieniem.
2011-06-06 09:35:25 (15 lat temu)
72 metry! Jestem pod wrażeniem.
2011-06-06 09:51:17 (15 lat temu)
Fajowsko wygląda;)
2011-06-19 21:30:44 (15 lat temu)
mietok
 
do ŁAPA: A będzie jeszcze fajniej :) jak zamontują hełm na wieży !
2011-06-19 22:26:25 (15 lat temu)
ZPKSoft
Na stronie od 2011 styczeń
15 lat 5 miesięcy 24 dni
Dodane: 2 czerwca 2011, godz. 21:58:34
Autor zdjęcia: ZPKSoft
Rozmiar: 1260px x 945px
Aparat: FinePix S2500HD
1 / 320sƒ / 6.4ISO 645mm
0 pobrań
1094 odsłony
5.42 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia ZPKSoft
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring