|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 14 głosy | średnia głosów: 6
Lata 1965-1970 , Częściowo nieistniejąca zabudowa ul. Jana III Sobieskiego w Jeleniej Górze, widok z placu Wyszyńskiego. Jedną z ciekawostek może być widok dawnej kamienicy (wydaje się, że ówczesny nr 20) z widocznym częściowo neonem o treści "Piastowska" (restauracja, karczma ?). O lokalu o takiej nazwie nie słyszałem, źródła również milczą. Może ktoś pamięta? |
Znam ten lokal pod nazwą "Probiernia" Centralnych Piwnic Win Importowanych." Degustowało" się tam wszystkie rodzaje win (z krajów RWPG), np.: Lacrima, Manolia, Mistella, Promontor i inne, plus ciasteczka petit beurre -:)). 2023-11-13 15:36:45 (2 lata temu)
do Michał Gańko: Tak, wiem o "Probierni". Ciekawa sprawa z tą "Piastowską", chyba, że coś źle odczytuję. 2023-11-13 16:02:15 (2 lata temu)
|
|
Na stronie od 2017 listopad
8 lat 7 miesięcy 13 dni |