|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
3 kwietnia 1918 , Grota NMP uszkodzona w trakcie działań wojennych.Skomentuj zdjęcie
|
4 pobrania 655 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia 4elza Obiekty widoczne na zdjęciu Grota Najświętszej Maryi Panny więcej zdjęć (11) Zbudowano: 1909-1913 Grota Najświętszej Maryi Panny - wybudowana z kamienia z inicjatywy proboszcza ks. Teodora Urbańskiego. Jest pamiątką objawień Najświętszej Maryi Panny w grocie Massabielle w Lourdes w 1858. Na szczycie budowli znajduje się figura Matki Boskiej Niepokalanej, a u jej stóp rzeźba klęczącej pasterki Bernadetty Soubirous. We wnętrzu umieszczono ołtarzyk przedstawiający scenę Bożego Narodzenia, a od strony południowej przepływa źródełko. ul. Wyzwolenia więcej zdjęć (60) |