|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1930-1940 , Wnętrze restauracji Maxa Czapli znajdującej się w budynku dworca kolejowego, w miejscu, gdzie obecnie są kasy PKS.Skomentuj zdjęcie
|
11 pobrań 2336 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia gregorr Obiekty widoczne na zdjęciu Dworzec kolejowy więcej zdjęć (37) Zbudowano: 1871-1872 Dawniej: Bahnhof Zabytek: 654/W z 15.06.1991 Budynek dworca kolejowego w Strzelinie pochodzi z roku 1872, murowany , 1-2 kondygnacyjny. W skład zespołu wchodzą też wiaty peronowe, nastawnia i ekspedycja z tego okresu, oraz wiaty nad przejściami podziemnymi na perony z 1896 roku. Uroczyste otwarcie linii kolejowej Wrocław - Strzelin nastąpiło 1.X.1871 roku.Stanowiło pierwszy odcinek realizowanej przez prywatne przedsiębiorstwo inwestycji, która została zakończona w 1875 roku, połączywszy Wrocław z Międzylesiem. Trasa Strzelin - Ziębice została oddana do eksploatacji już w roku 1872. Większość prac przy budowie linii kolejowych wykonali jeńcy francuscy, wzięci do niewoli w czasie wojny prusko-francuskiej (1870-1871). W roku 1884, została otwarta trasa : Strzelin-Kondratowice-Niemcza, a w 1910 r., linia Strzelin-Głęboka-Otmuchów. "mietok" ul. Bolka I Świdnickiego więcej zdjęć (668) Dawniej: Bahnhofstrasse, Kolejowa, gen. Karola Świerczewskiego |