starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 21 głos | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
vetinari
+6 głosów:6
No, tutaj podam malą informacjie dla czego dodalem taki i nie inne zdjięcie. Baner przy zalanym kortu tenisowym nas informuje o....Szkole plywanie która dziala od września do czerwca. Ten baner tam wisi juź ladnych pare lat, ale dopireo teraz jest naprawde w dobry czas na dobrzym miejscu ☺☺☺
2024-09-15 22:15:49 (rok temu)
marjallo
+1 głosów:1
do vetinari: A jak tam u was ogólnie? Czy sytuacja opanowana?
2024-09-15 22:19:16 (rok temu)
vetinari
+2 głosów:2
do marjallo: U nas jest obecnie dobrze, i z tego co wiem to juź niepada, albo bardzo malo w calym kraju. Dziśaj w nocy natomiast się mają rozpocząć nowe opady od pólnocnego zachodu po pólnocny wchod naszego kraju, tz. przy granicą z Wami. Cale Czechy, zwlaścza środkowe i poludniowe byly zalane, w niektórych miejscach dopiero czekają na kulminacjie wody. Tak samo na środkowych poludniowych Morawach. Wielu miejscowości jest bez prądu, byli i jest wiele ewakuacji obywatel. Narazie wiem o trzech ofiarach....
2024-09-15 22:28:32 (rok temu)
marjallo
+2 głosów:2
do vetinari: Przykre to bardzo, człowiek może się przygotowywać, ale siły natury i żywioł wody są nieprzewidywalne. Współczuję.
2024-09-15 22:39:26 (rok temu)
vetinari
+2 głosów:2
do marjallo: Niestety... obecna situacjia u nas, Ostrava i Bogumin są zalane na tyle, źe niekursują pociągy. Środkowe Morawy, konkretnie okolica Olomuńca, rzeka Morawa kulminuje. Dobra wiadomoścz jest ta, źe niepada....
2024-09-16 11:11:42 (rok temu)
Dlaczego zalane w Czecach.
2025-08-20 09:00:14 (10 miesięcy temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do PLD_2017: Czeskie służby poinformowały swoich obywateli o zagrożeniu powodziowym o dobę wcześniej. Natomiast polska strona Cieszyna była całkowicie nieprzygotowana i powódź wyrządziła spore straty. Fala powodziowa była o ok pół metra wyższa, niż w czasie słynnej powodzi w roku 1970, kiedy to czterech strażaków zginęło ,próbując ratować Most Wolności. Ich nazwiska są podane na tablicy pamiątkowej. A żeby dobić dowcip na śmierć- tłumaczyli się potem że to była tzw. natychmiastowa powódź. jakiej nie widzieli najstarsi fachowcy od meteorologii etc. Ręce opadają. Targowisko na Juwenii niemal zbankrutowało.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-08-20 21:36:55 (10 miesięcy temu)
vetinari
Na stronie od 2014 czerwiec
12 lat 0 miesięcy 2 dni
Dodane: 15 września 2024, godz. 22:12:58
Autor zdjęcia: vetinari
Rozmiar: 2800px x 1855px
Aparat: Canon EOS 200D
1 / 60sƒ / 4ISO 10011mm
3 pobrania
936 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vetinari
Obiekty widoczne na zdjęciu
korty tenisowe
Zbudowano: 1924
Dawniej: Niemiecki Klub Tenisowy
W 1924 r. za budynkiem dawnej cieszyńskiej Strzelnicy, gdzie wcześniej znajdowały się stanowiska strzeleckie oraz tarcze, wybudowano najpierw jeden (budowniczy Eugen Fulda miał zaproponować wykonanie nawierzchni za darmo), a w 1928 r. drugi kort tenisowy. Koszt budowy oszacowano na 18 aż 20 tys. kcz. Pomysłodawcą i realizatorem był Niemiecki Klub Tenisowy (Deutscher Tennisklub) - spadkobierca po austriackiej Teschner Tenis Klub. W okresie międzywojnia korzystała z nich wyłącznie niemiecka społeczność - około 40 członków klubu, którego pierwszym prezesem był Paul Lamatsch. W 1929 r. firma budowlana Ludwiga Kametza juniora doprowadził do kortów wodociąg. Korty o wymiarach 35x25 m zbudowano na gruntach będących własnością miasta, dlatego zostały wydzierżawiane na 10 lat za opłatą w wynoszącą 400 kcz (pierwotnie opłata wynosiła 10 kcz na jeden rok). Na inwentarz składała się budka drewniana, walec betonowy oraz sześć ławek. Według planu (z około 1930 r.) w sąsiedztwie kortów planowano zbudować basen kąpielowy (zapewne również dla niemieckiej społeczności). Działalność klubu została rozwiązana po włączeniu tzw. Zaolzia do Polski. Trudno ustalić czy w latach II wś. klub ten reaktywowano. Po II wś. przystąpiono do odbudowy poniemieckich kortów. W 1946 r. powstał komitet pod przewodnictwem Jan Cieślara i wiceprzewodniczącej Marty Zieliny. Od 1948 r. korty należały do klubu sportowego TJ Sokol. W latach 50 tych dobudowano dwa nowe korty. W 1958 r. powódź bliskiej rzeki Olzy zalała areał tenisowy. W 1960 r. ponownie wzbogacono się o dwa nowe korty (nr 3 i 4). 18 i 19 lipca 1970 roku - druga powódź. W 1983 r. rozpoczęto budowę dwóch nowych kortów. W 1987 r. spłonął dom klubowy. Jego odbudowę rozpoczęto w 1997 r., zaś oddanie do użytku publicznego w 2004 r. Sekcja tenisa ziemnego TJ Slavoj Czeski Cieszyn - Tenisový oddíl TJ Slavoj Český Těšín i Ognisko TKKF "Ogniwo" (Cieszyn) organizują Międzynarodowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Śląska Cieszyńskiego. Turniej znajduje się w kalendarzu imprez Polskiego i Czeskiego Związku Tenisowego.
W 1898 r. przybyli do Cieszyna oficerowie c.k. Austrii i założyli Teschner Tenis Klub. Korty tenisowe mieściły się w różnych miejscach Cieszyna. Prawie wszystkie wybudowano w ostatnim 10-leciu XIX oraz w pierwszym dwudziestoleciu XX w. W 1902 r. zbudowano dwa korty przy ówczesnym Lodowisku , a także przez klub sportowy "Sportklub Teschen 1902" . W Czeskim Cieszynie przed wybuchem II wś. istniało 7 kortów. Dwa niemieckie za Strzelnicą, dwa na tzw. Konteszyńcu, na tyłach kościoła katolickiego wybudowane przez stacjonujących tam żołnierzy - działały do 1938 r. (Franciszek Pasz podaje, iż chodziło o jeden prywatny kort należący do rodziny Fuldów. Korzystali z niego znajomi rodziny oraz oficerowie pobliskich koszarów), dwa korty na pływalni miejskiej w Grabinie oraz jeden kort będący prywatną własnością budowniczego Kametza przy ul. Kameralnej.
ul. Dra Slámy
więcej zdjęć (22)