starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 11 głos | średnia głosów: 5.95

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

8 listopada 2011 , Drugi dzień: W promieniach zachodzącego słońca ,trzeci człon hełmu wędruje do góry i ostatnie chwile przed osadzeniem.

Skomentuj zdjęcie
Szkoda, że macie kogo znajomego na górnym piętrze którejś kamienicy, z okna byłby widok 1:1. Ale nie narzekam:).
2011-11-08 21:18:06 (14 lat temu)
do Danuta B.: Danusiu, bloki są zaledwie 4 piętrowe. Wczoraj chłopaki robili coś z góry . Wieża jest duuuużo wyższa.
2011-11-08 21:22:56 (14 lat temu)
mietok
 
do Danuta B.: To jest z galeriowca i ostatniego piętra, ale jest i tak za mały :) wieża go przerasta :))
2011-11-08 22:30:36 (14 lat temu)
pawulon
+3 głosów:3
do mietok: Spoko, zrobimy mu zdjęcie z Sky Towera ;)
2011-11-08 23:09:40 (14 lat temu)
mietok
 
do pawulon: Już go widać jest z autostrady :) a ciekawa byłaby fotka ze Sky Towera :)))
Wieża strzelińskiego ratusza była przed wojną najwyższą wieżą ratuszową na całym "Schlesien". Wysokość obecnej jest taka sama - 72 m.
2011-11-09 13:47:33 (14 lat temu)
zuf
do mietok: A będzie udostępniana dla zwiedzających? Widoki z góry muszą być super.
2011-11-09 14:44:35 (14 lat temu)
do zuf: Będzie, ale kiedy to nie wiem.
2011-11-09 15:39:21 (14 lat temu)
do Danuta B.: Stawianie pierwszego elementu nieco spóźniłem, bo za późno zostałem powiadomiony. Część fotek mam z góry. Stawianie zaś tego segmentu, mam z okna ostatniego piętra minuta po minucie. Jak stawiali drugi i czubek ... niestety pracowałem :((
2011-11-09 20:06:35 (14 lat temu)
mietok
Na stronie od 2010 czerwiec
16 lat 0 miesięcy 24 dni
Dodane: 8 listopada 2011, godz. 20:56:10
Autor zdjęcia: mietok
Rozmiar: 797px x 1200px
1 pobranie
1056 odsłon
5.95 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mietok
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring