starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 12 głosy | średnia głosów: 5.82

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

8 listopada 2011 , Drugi dzień: W promieniach zachodzącego słońca kończy się montaż hełmu. Ostatni ,czwarty już jutro.

Skomentuj zdjęcie
† KazimierzP
+2 głosów:2
Teraz jeszcze budynek ratusza i będzie komplet!;-)
2011-11-08 21:22:17 (14 lat temu)
do † KazimierzP: Bagatelka, jak się wszyscy zrzucimy to kto wie..., potem jeszcze odbudowa kamienic i będzie jak za starych, dobrych lat.
2011-11-08 21:25:19 (14 lat temu)
† KazimierzP
+1 głosów:1
Chcieć to móc!;-) Tej mocy wam wszystkim życzę!!!
2011-11-08 21:40:40 (14 lat temu)
jelonek
+2 głosów:2
Bardzo przyjemnie ogląda się takie fotorelacje realizowane na przestrzeni lat i w końcu efekt finalny. Podobnie jest ze skytower (ale nie tylko) gdzie od "dziury" w ziemi po wiechę można śledzić postęp prac.
Tak utrwala się historia. Fotopolska ma sens :)
2011-11-09 20:54:43 (14 lat temu)
pawulon
+1 głosów:1
do jelonek: Do tej pory wątpiłeś? ;)
2011-11-09 21:02:08 (14 lat temu)
jelonek
+1 głosów:1
Nie, nie wątpiłem. Po prostu chciałem wyrazić radość, że tak fajnie sie rozwija.

Idea fotopolski jest tak nośna, że już niedługo przebije różne modne portale społecznościowe i rozszerzy się na świat, przez co trudniej będzie opanować napływ informacji i zarządzanie nią. Trzeba będzie wprowadzić reklamy, sweet focie i takie tam zamulacze…. Oj będzie się działo ;)
2011-11-09 21:40:10 (14 lat temu)
mietok
Na stronie od 2010 czerwiec
16 lat 0 miesięcy 24 dni
Dodane: 8 listopada 2011, godz. 20:56:56
Autor zdjęcia: mietok
Rozmiar: 797px x 1200px
0 pobrań
820 odsłon
5.82 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mietok
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring