starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 5.87

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

9 listopada 2011 , Dzień trzeci: Długo oczekiwana chwila - nadeszła. Ostatni końcowy człon hełmu dotarł na swoje miejsce ! Jeszcze przez długi czas był podtrzymywany przez liny dźwigu ze względu na mocowanie. Do skręcenia było 64 śruby, a miejsca mało, mogła to robić tylko jedna osoba z rękami wyciągniętymi do góry.

Skomentuj zdjęcie
WW
+1 głosów:1
Słuchajcie, a dlaczego to jest tylko etap I odbudowy wieży? Co nastąpi w etapie II?
2011-12-04 11:07:44 (14 lat temu)
pawulon
+2 głosów:2
do WW: Dobudują ratusz :))
2011-12-04 11:13:52 (14 lat temu)
WW
+1 głosów:1
do pawulon: No to chyba błędna nazwa obiektu.
2011-12-04 11:24:37 (14 lat temu)
mietok
 
do WW: Nie , nie błędna :)
Etap I - obejmuje odbudowę wieży i tak jest w dokumentacji. Natomiast , jak się doczekamy - etap II będzie obejmował odbudowę już reszty ratusza.
2011-12-04 12:22:55 (14 lat temu)
WW
+3 głosów:3
do mietok: Oczywiście, że logicznie błędna. Nazwa sugeruje, że chodzi o I etap odbudowy wieży, i że teraz należy oczekiwać II etapu odbudowy wieży. Tymczasem w rzeczywistości chodzi o etapy odbudowy ratusza.
2011-12-04 12:25:59 (14 lat temu)
mietok
 
+3 głosów:3
do WW: Typowe, szukanie dziury w całym.
2011-12-04 13:23:05 (14 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do mietok: też uważam, że logicznie rzecz biorąc nazwa jest myląca. warto zwrócić uwagę bo to zabawne, nic więcej.
2011-12-04 13:28:25 (14 lat temu)
WW
+4 głosów:4
do mietok: Niegrzeczna wypowiedź, tym bardziej że nie masz racji.
2011-12-04 13:57:15 (14 lat temu)
Danuta B.
+2 głosów:2
do WW: Nazwa obiektu jakby dowodzi, ze w chwili jego zakładania, przed laty, mieszkańcy nie wierzyli, ze wieża zostanie odbudowana do końca, stąd ten I etap. Przyznam, że sama też sądziłam, ze na murach się zakończy. Dziś to etapowanie inwestycji nie ma sensu.
2011-12-04 14:03:06 (14 lat temu)
mietok
 
+1 głosów:1
OK - już poprawiłem. :)
2011-12-04 17:05:47 (14 lat temu)
mietok
Na stronie od 2010 czerwiec
16 lat 0 miesięcy 24 dni
Dodane: 9 listopada 2011, godz. 20:32:54
Autor zdjęcia: mietok
Rozmiar: 797px x 1200px
0 pobrań
1337 odsłon
5.87 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mietok
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring