starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 18 głosów | średnia głosów: 5.82

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa

9 listopada 2011 , Dzień trzeci: Długo oczekiwana chwila - nadeszła. Ostatni końcowy człon hełmu został zamontowany i mamy wieżę ratuszową w pełnej okazałości. A tak się prezentowała o zmroku przy wschodzącym księżycu. :)))

Skomentuj zdjęcie
Strzelinianie! Walczcie o dalszy ciąg odbudowy ratusza. Naprawdę warto.
2011-11-14 15:26:52 (14 lat temu)
do † KazimierzP: Kaziu, sama nazwa obiektu "Odbudowa wieży ratusza (etap I)" mówi sama za siebie. Ale kiedy to nastąpi ?
Piwnice były zawalone i zostały odrestaurowane do stanu zerowego. Zapewne Mieciu będzie wiedział coś więcej o dalszym postępowaniu. Ważne jest jednak to, że strzeliniacy w końcu ujrzeli wieżę w pełnej okazałości i traktują to jako wysokiej wagi wydarzenie historyczne.
2011-11-14 15:41:06 (14 lat temu)
Danuta B.
+1 głosów:1
do BAL†: Ale montażowi hełmu nie towarzyszyły fanfary, piwo, kiełbaski, orkiestra dęta itp, trudno na Waszych zdjęciach zauważyć atmosferę święta.
2011-11-14 16:59:08 (14 lat temu)
Ale za to w telewizji było :)
2011-11-14 17:31:41 (14 lat temu)
arkadoo
+1 głosów:1
Sama wieża też ma urok, pokazuje jak bardzo miasto zostało zniszczone podczas wojny.

Najbardziej w Strzelinie podobały się mi takie drewniane instalacje, w których można było popatrzeć jak dane miejsce wyglądało przed wojną. Szczerze mówiąc, to było najfajniejsze w Strzelinie :)
2011-11-14 18:17:38 (14 lat temu)
do arkadoo: Pewnie nie widziałeś kamieniołomów. Na tych co widzą pierwszy raz wywierają ogromne wrażenie i na długo pozostają w pamięci.
2011-11-14 18:22:02 (14 lat temu)
mietok
Na stronie od 2010 czerwiec
16 lat 0 miesięcy 24 dni
Dodane: 9 listopada 2011, godz. 20:35:23
Autor zdjęcia: mietok
Rozmiar: 797px x 1200px
0 pobrań
1862 odsłony
5.82 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mietok
Obiekty widoczne na zdjęciu
wieże
Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring