starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 12 głosy | średnia głosów: 5.98

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

9 listopada 2011 , Chyba wyszło , będzie - ok, a więc idę dalej. :)
BAL prawdopodobnie przy robieniu tej foty:

Skomentuj zdjęcie
BAL†
+2 głosów:2
Aleś mnie chapnął z zaskoczenia. Mogłeś się odezwać, to chociaż wyciągnąłbym tego peta z ust. Trafiłeś w dziesiątkę co do fotki. Prosto z pracy pojechałem do Rynku, a w tym momencie sprawdzałem jak wyszły ujęcia z tego miejsca. Aparat przy robieniu miałem oparty o tę rurkę odgromnika za mną.
2011-11-10 18:25:23 (14 lat temu)
mietok
 
do BAL†: Nie mogłem krzyknąć-okno miałem zamknięte :)))
2011-11-10 18:32:29 (14 lat temu)
stoik
 
Wielki Brat czuwa... : )
2011-11-10 18:43:55 (14 lat temu)
mietok
 
do stoik: Dokładnie :)))))
2011-11-10 18:50:20 (14 lat temu)
do mietok: :)))
2011-11-10 18:52:28 (14 lat temu)
Daru
+2 głosów:2
A mnie to wygląda na szpiegostwo ;))))))
2011-11-10 20:42:00 (14 lat temu)
mietok
Na stronie od 2010 czerwiec
16 lat 0 miesięcy 24 dni
Dodane: 9 listopada 2011, godz. 20:39:05
Autor zdjęcia: mietok
Rozmiar: 1300px x 863px
1 pobranie
2146 odsłon
5.98 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mietok
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Fotopolanie w akcji
więcej zdjęć (790)
Fotopolska
więcej zdjęć (18)
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring