|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 5.76
7 listopada 2011 , W pierwszej kolejności na wieżę zostały wciągnięte elementy montażowe i łączeniowe segmentów hełmu. Od tego momentu, do uniesienia pierwszego elementu hełmu minie kilka godzin. Obserwując z ostatniego piętra jednego z budynków to co działo się w tym czasie, zauważyłem ostre negocjacje operatora dźwigu z nadzorującymi to wydarzenie. |
Tutaj jest ciekawy artykuł opisujący kulisy montażu. 2011-11-13 17:16:07 (14 lat temu)
Bardzo interesujący artykuł. Polecam przeczytanie innym. Wspomniałem w opisie fotki o tym, gdyż chwilami wyglądało to na kłótnie pomiędzy operatorem a nadzorującymi ... pokazywanie i wymachiwania rękoma. 2011-11-13 17:38:18 (14 lat temu)
do BAL†: Właśnie, a wszyscy ganili kiepską organizację pracy i wyrzucanie pieniędzy na opłacanie pracy dźwigu. 2011-11-13 18:54:52 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Tak było ... słyszałem na własne uszy. 2011-11-13 18:56:55 (14 lat temu)
Takie prace to poważna sprawa i nie ma co narzekać, ,że trwało to długo. W ogóle dziwne, że nie zamknęli rynku - takie były plany. 2011-11-13 19:25:15 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Pawle, krytyka pracy innych jest powszechna. Przykładem wizyta u nowego stomatologa: "a kto ten ząb przede mną robił...?", u architekta z projektem zrobionym przez poprzedniego: "ależ to będzie zimny dom...", u krawcowej: " to nie leży...". Można tak ciągnąc profesje i błędy poprzedników, wytykane przez następców. Trzeba wziąć poprawkę:). Choć pewnie niedużą. 2011-11-13 19:40:51 (14 lat temu)
|
|
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 8 dni |
Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.
Wikipedia