starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 5.76

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

7 listopada 2011 , W pierwszej kolejności na wieżę zostały wciągnięte elementy montażowe i łączeniowe segmentów hełmu. Od tego momentu, do uniesienia pierwszego elementu hełmu minie kilka godzin. Obserwując z ostatniego piętra jednego z budynków to co działo się w tym czasie, zauważyłem ostre negocjacje operatora dźwigu z nadzorującymi to wydarzenie.
(Dane co do czasu zawarte w EXIF nieprawidłowe. Zapomniałem przestawić na czas zimowy - zegar powinien wskazywać wcześniejszą godzinę.)

Skomentuj zdjęcie
gregorr
+2 głosów:2
Tutaj jest ciekawy artykuł opisujący kulisy montażu.
2011-11-13 17:16:07 (14 lat temu)
Bardzo interesujący artykuł. Polecam przeczytanie innym.
Wspomniałem w opisie fotki o tym, gdyż chwilami wyglądało to na kłótnie pomiędzy operatorem a nadzorującymi ... pokazywanie i wymachiwania rękoma.
2011-11-13 17:38:18 (14 lat temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do BAL†: Właśnie, a wszyscy ganili kiepską organizację pracy i wyrzucanie pieniędzy na opłacanie pracy dźwigu.
2011-11-13 18:54:52 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Tak było ... słyszałem na własne uszy.
2011-11-13 18:56:55 (14 lat temu)
Takie prace to poważna sprawa i nie ma co narzekać, ,że trwało to długo. W ogóle dziwne, że nie zamknęli rynku - takie były plany.
2011-11-13 19:25:15 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Pawle, krytyka pracy innych jest powszechna. Przykładem wizyta u nowego stomatologa: "a kto ten ząb przede mną robił...?", u architekta z projektem zrobionym przez poprzedniego: "ależ to będzie zimny dom...", u krawcowej: " to nie leży...". Można tak ciągnąc profesje i błędy poprzedników, wytykane przez następców. Trzeba wziąć poprawkę:). Choć pewnie niedużą.
2011-11-13 19:40:51 (14 lat temu)
BAL†
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 8 dni
Dodane: 13 listopada 2011, godz. 13:28:24
Autor zdjęcia: BAL†
Rozmiar: 804px x 1200px
Aparat: NIKON D3000
1 / 250sƒ / 10ISO 14055mm
0 pobrań
1033 odsłony
5.76 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia BAL†
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring