starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.7

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Rynek Ratusz Nowa wieża ratuszowa 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza

7 listopada 2011 , Podczas stawiania pierwszego elementu hełmu na wieży ratusza. Sami nadzorujący z uwagą przyglądają się wyczynom operatora dźwigu, a wokół Rynku (poza kadrem) zgromadziło się sporo gapiów.
(Dane co do czasu zawarte w EXIF nieprawidłowe. Zapomniałem przestawić na czas zimowy - zegar powinien wskazywać wcześniejszą godzinę.)

Skomentuj zdjęcie
Chyba akcja się dzieje godzinę później i jak cofniemy wskazówki zegara - < śpimy o godzinę dłużej > - czas zimowy :)
2011-11-13 18:29:09 (14 lat temu)
do YouPiter: Skoro śpimy godzinę dłużej, to przesuwamy zegar o godzinę wcześniej by jeszcze ten czas przespać dodatkowo i wstać o zamierzonej godzinnie.
2011-11-13 19:05:07 (14 lat temu)
Śnieg padał czy co ?
2011-11-13 20:28:41 (14 lat temu)
do BAL†: Dokładnie, czyli wszystko przed przestawieniem zegara dzieje się godzinę później :)
2011-11-13 20:35:47 (14 lat temu)
do YouPiter: Ale zegar powinien po przestawieniu pokazywać o godzinę wcześniej według czasu zimowego, a pokazuje według letniego, czyli godzinę później.
2011-11-13 21:11:36 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Sam wiesz, że było już późno, a słońce operowało jedynie górą. Musiałem nieco rozjaśnić fotkę, bo była zbyt ciemna.
2011-11-13 21:16:52 (14 lat temu)
do BAL†: Czyli podpis pod fotką powinien być zmieniony.
2011-11-13 21:18:57 (14 lat temu)
BAL†
+1 głosów:1
do YouPiter: Nieprawda. Przestaw sobie teraz zegar na czas letni (do przodu), czyli mielibyśmy po godz. 22 a mamy dopiero po 21. Piszemy wcześniej, czy później?
2011-11-13 21:28:47 (14 lat temu)
do BAL†: No jeśli wszystko na fotce dzieje się wcześniej ( wg. opisu) i mamy przestawić na czas zimowy to powiemy, że przestawiamy na jeszcze wcześniej a w takim razie letni czas o godzinę później ?Bo taki tok myślenia i przestawienia czasu z tego na tamten mi świta w głowie.
2011-11-13 21:40:12 (14 lat temu)
do YouPiter: I właśnie w aparacie miałem ustawiony czas letni, a z soboty na niedzielę był zmieniany na zimowy. Akcja toczy się w poniedziałek, stąd ta różnica. Aby nie mylić wnikliwych, wpisałem sprostowanie.
2011-11-13 21:49:11 (14 lat temu)
do BAL†: No cóż dla mnie wnikliwego tak czy inaczej powinno być < później> ale szkoda czasu na kłótnie.
2011-11-13 21:53:44 (14 lat temu)
do YouPiter: Dalekim od kłótni. Może gdybym napisał, że "zegar powinien wskazywać wcześniejszą godzinę (po zmianie na czas zimowy)" nie byłoby wątpliwości i nie zawracalibyśmy sobie tym głowy.
2011-11-14 14:36:30 (14 lat temu)
BAL†
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 8 dni
Dodane: 13 listopada 2011, godz. 15:01:35
Autor zdjęcia: BAL†
Rozmiar: 1200px x 804px
Aparat: NIKON D3000
1 / 60sƒ / 5ISO 22042mm
0 pobrań
1293 odsłony
5.7 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia BAL†
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza.
2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie.
- Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza
- Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15
- Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15


Nowa wieża ratuszowa
więcej zdjęć (40)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 2010-2011
Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle.
b/h/2013
Ratusz
więcej zdjęć (117)
Zbudowano: XIV w.
Dawniej: Rathaus
Zabytek: -

Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.

Wikipedia

/p>
Rynek
więcej zdjęć (1345)
Dawniej: Ring