|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 12 głosy | średnia głosów: 5.86
8 listopada 2011 , Chwilę po oderwaniu się od ziemi - widok z ostatniego piętra budynku po stronie południowej rynku. |
Brawa dla fotopolskich snajperów. Ale zainteresowanie mieszkańców niewielkie, łe. Chyba, że wszyscy czatowali na dachach:). 2011-11-18 14:16:41 (14 lat temu)
do Danuta B.: Wiara śledziła w piątek w południu i cały poniedziałek, to we wtorek pod wieczór już się trochę znudzili. Ale Andrzej nie pokazał loży honorowej ( poza kadrem - za prawym dolnym narożnikiem). Tam zawsze siedzieli i stali najwierniejsi kibice. 2011-11-18 14:53:44 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Tu ich widać . 2011-11-18 14:57:54 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Próbowałem, ale z ostatniego piętra przeszkadzał mi z okna występ klatki schodowej, a u dołu balkon przechodni pomiędzy klatkami. Gapiów miałem pod złym kątem widzenia. To co mam sfotografowane, nie nadaje się do opublikowania. Pozostanie jedynie w mojej prywatnej fototece :) 2011-11-18 16:41:44 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Tak, tu ich widać :) mówiliśmy,że to ława przysięgłych :))) . 2011-11-18 20:05:02 (14 lat temu)
Dobrze ,że u nas nie było tego: 2011-11-18 20:05:51 (14 lat temu)
|
|
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 8 dni |
Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.
Wikipedia