|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.97
8 listopada 2011 , Element hełmu zostaje podniesiony na niecałe 2m, a robotnicy dopracowują miejsca połączeń z poprzednim osadzonym już na wieży ratuszowej segmentem - widok z ostatniego piętra budynku po stronie południowej rynku. |
Myślałem, że zwróci ktokolwiek uwagę na to, że w żadnym przypadku nie wolno wchodzić pod uniesiony przed dźwig przedmiot. Chwilę wcześniej, pod tym ciężarkiem stali wszyscy (mam to udokumentowane). Cóż to jest 3 tony ... widać, w naszym gronie nie ma BHP-owca. 2011-11-18 17:21:20 (14 lat temu)
do BAL†: Wiesz, ja mam dość ochrzaniania moich kolegów w pracy :) Przykładów bezmyślności naokoło jest tyle ze jakby komentować wszystkie czasu by brakło. 2011-11-18 17:23:23 (14 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): Samo życie. Nie chodzi tutaj już o przepisy, ale troskę o samego siebie. 2011-11-18 17:38:08 (14 lat temu)
do BAL†: Sztampowe, nudne szkolenia, najtańszy, niedopasowany sprzęt BHP i końcowy rezultat masz na zdjęciu. Niestety w Polsce samo BHP się źle kojarzy. 2011-11-18 19:57:16 (14 lat temu)
|
|
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 8 dni |
Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli.
Wikipedia