Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
25 sierpnia 2023 , Solaris Urbino 18 #190 przewoźnika Transport Pawelec w trakcie obsługi linii 623 relacji Bytom Dworzec - Miechowice Pętla, jedzie bardzo egzotycznym objazdem po ulicy Moniuszki.
Tego dnia na ulicy Powstańców Warszawskich miało miejsce zdarzenie z udziałem ciągnika siodłowego z naczepą i... drzewa. Kierowca zahaczył o leciwe i nieco przechylone drzewo, rosnące pomiędzy posesjami 22 i 24.
Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, w jego wyniku droga została zablokowana a policja kierowała wszystkie pojazdy w ulicę Moniuszki. W ten sposób poza wzmożonym ruchem osobówek, pomiędzy zabytkowymi kamienicami zawitały inne ciężarówki a przede wszystkim cała rzesza autobusów próbująca wyjechać z dworca autobusowego lub się do niego dostać.
Jak w przypadku każdego innego zdarzenia losowego większość zależy od samego kierowcy i jego znajomości miasta, natomiast zdecydowana większość pojazdów jechała (Jak zresztą wszyscy) z Powstańców Warszawskich ulicą Moniuszki do ulicy Miarki, skąd bezproblemowo objeżdżali Śródmieście gdzie potrzebowali. Niektórzy wykazywali się sprytem i jechali bezpośrednio do ulicy Miarki z dworca przez Plac Wolskiego