starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 21 głos | średnia głosów: 5.88

Polska woj. dolnośląskie powiat strzeliński Strzelin Panoramy Strzelina Widoki z nowej wieży ratuszowej

listopad 2011 , Pierwsze foty z nowo wybudowanej wieży ratuszowej. Fotka wykonana z galeryjki w hełmie wieży. Widok w kierunku wschodnim.

Skomentuj zdjęcie
† KazimierzP
+3 głosów:3
Ja bardzo przepraszam Strzelinian, ale to co widać pokazuje jak strasznie zostało zniszczone i zeszpecone miasto! Ciekawe czy uda się ten obraz miasta zmienić!?!
2011-11-25 22:24:41 (14 lat temu)
WW
+3 głosów:3
do † KazimierzP: Nie uda się!
2011-11-26 01:52:50 (14 lat temu)
† KazimierzP
+1 głosów:1
Jeżeli otworzą wejście na wieżę dla wszystkich i mieszkańcy zobaczą z góry ten widok to prędko będa naciskać na władze miasta o działania w tym kierunku! Widziałem w Niemczech jak się przekształca taką zabudowę, u nas też tak będzie!
2011-11-26 08:08:47 (14 lat temu)
mietok
 
+2 głosów:2
do † KazimierzP: Oby tak się stało. Należy pamiętać,że strzeliński Rynek należał do tych piękniejszych na "Schlesien" , tu to widać:
Nie tyle same działania wojenne doprowadziły do takiego stanu. Jeszcze do lat 60-tych XX w., stały w Rynku wypalone (przez Rosjan) zgliszcza budynków / kamieniczek , które można było powoli bo powoli , ale odbudować tak jak to uczyniono jeszcze później bo pod koniec lat 90-tych z Domem Książąt Brzeskich. I można było.
2011-11-26 08:43:31 (14 lat temu)
WW
+2 głosów:2
do † KazimierzP: No właśnie wiara, że się uda, bo w Niemczech się udało, jest płonna. Musi być odpowiedni system prawny i kompetentni ludzie, a tego niestety nie ma. Te tereny zostaną oczywiście zabudowane, ale raczej nie tak, jak byśmy sobie tego życzyli.
2011-11-26 10:05:52 (14 lat temu)
† KazimierzP
+2 głosów:2
Do tego, aby właściwie odbudować kamieniczki wokół rynku instrumenty prawne są wystarczające! Konieczna jest świadomość inwestorów i asertywność urzędników wydających konieczne do budowy decyzje.
Pytanie do Strzelinian: czy centrum Strzelina jest wpisane jako zespół miejski do rejestru zabytków? Jeżeli tak, to ułatwia odpowiednie działania.
2011-11-26 13:15:26 (14 lat temu)
ZPKSoft
+2 głosów:2
do † KazimierzP: Niestety nie, wpisanych jest tylko kilka pojedynczych obiektów - kościoły , ratusz (!), Dom Piastów Brzeskich, poczta i niewiele więcej.
2011-11-26 14:16:17 (14 lat temu)
mietok
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Stare miasto (strefa:A) Ścisłej ochronie konserwatorskiej podlega obszar w granicach dawnych murów średniowiecznych, a więc cały Rynek i przyległy teren : NR REJ. ZABYTKÓW: 392 z dnia 25.XI.1956 r.
2011-11-26 14:33:42 (14 lat temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do mietok: Warto wiedzieć :)
2011-11-26 14:35:11 (14 lat temu)
WW
+2 głosów:2
do † KazimierzP: Odbudowa kamienic wokół rynku wymagałaby przede wszystkim wysiedlenia i wyburzenia dwóch pokaźnych bloków - w polskich warunkach nierealne. Konieczne byłoby również przywrócenie pierwotnej całkowicie zniszczonej struktury działek - nie wiem jak wyglądają obecnie sprawy własnościowe, ale samorządy nie mają dostatecznych instrumentów, by coś takiego realizować.
2011-11-26 23:53:32 (14 lat temu)
mietok
Na stronie od 2010 czerwiec
16 lat 0 miesięcy 24 dni
Dodane: 25 listopada 2011, godz. 21:06:11
Autor zdjęcia: mietok
Rozmiar: 1300px x 863px
1 pobranie
1663 odsłony
5.88 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mietok
Obiekty widoczne na zdjęciu
Panoramy Strzelina
więcej zdjęć (74)