starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
W wieńcu laurowym przedstawiano świętych męczenników, ale którego tu mamy nie wiem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2025-02-07 11:09:19 (rok temu)
do ZPKSoft: św.Marcin ?
2025-02-07 11:11:06 (rok temu)
do vetinari: Też tak myślałam ale nie pasuje mi wieniec laurowy. Na sąsiednim portalu opisano jako św. Michał Archanioł ale to chyba pomyłka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2025-02-07 11:13:38 (rok temu)
do ZPKSoft: Po pozie moim zdaniem widać, że coś trzymał w ręce (albo nawet w obu). Św. Maurycy jest przedstawiany w krótkiej tunice i jego atrybutem może być miecz lub sztylet. Do trzymania w ręce do wyboru: gałązka palmowa i flaga.
2025-02-07 12:20:37 (rok temu)
Święty Paweł.
2025-02-07 12:25:00 (rok temu)
Wacław Grabkowski
+1 głosów:1
Przepraszam, pomyłka. To jest św. Florian.
"Ucieszków. Od pocz. XIX w. na wizerunku pieczęci gminnej: mężczyzna trzymający w prawej ręce ceber z wodą, w lewej chorągiew (św. Florian)"

"W roku 304 ujął się za prześladowanymi legionistami chrześcijańskimi, za co został skazany na karę śmierci. 4 maja 304 poniósł śmierć męczeńską w nurtach rzeki Enns (Anizy), na terenie dzisiejszej Górnej Austrii, w miejscowości Lauriacum (obecnie Lorch)".
2025-02-07 12:41:57 (rok temu)
Petrus
+3 głosów:3
2025-02-07 12:45:53 (rok temu)
Petrus
Na stronie od 2012 czerwiec
14 lat 0 miesięcy 14 dni
Dodane: 7 lutego 2025, godz. 10:58:19
Autor zdjęcia: Petrus
Rozmiar: 1126px x 1500px
0 pobrań
643 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Petrus
Obiekty widoczne na zdjęciu
kościoły, katedry, kaplice
Kościół Opatrzności Bożej
więcej zdjęć (14)
Zbudowano: 1805
Zabytek: 1206/66 z 14.03.1966
Historia parafii i kościoła -: Miejscowość istniała już w XIII w. Pierwsze wzmianki o kościele parafialnym - parafii pochodzą z 1358 i 1418 r. Od XIV w. do 1810 r. parafia należała do SS.Dominikanek w Raciborzu. Obecny kościół został zbudowany w 1805 r. przez wyżej wspomniane SS. Dominikanki w stylu barokowym - usytuowany na wzniesieniu, pośrodku wsi . Spalony w 1809 – w latach następnych odbudowany.Po uszkodzeniach wojennych w1945 r. r., ostatecznie odbudowany w 1951 i 1985 r
ul. Główna
więcej zdjęć (103)