|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6
14 maja 2023 , Bełżec |
Biorąc po uwage miejsce gdzie się ten obiekt Torów i Podkladóe Kolejowych znajduje...to ponownie zapomnialeś zprawdzić, czy niemamy obiektu 2025-02-09 17:00:34 (rok temu)
do vetinari: Nie zapomniałem ,sprawdziłem .Jest Miejsce Pamięci w Bełżcu ale na mapce w dolnym lewym rogu są Tory i Podkłady kolejowe . Tory zalane betonem i posypane szkłem po których Niemcy przepedzali na bosaka wieżniów do obozu. 2025-02-09 17:12:05 (rok temu)
do Jerzy WITKOWSKI: Ale zdjięcie dodaleś do samej miejscowości i jako obiekt kolejowy,,,, 2025-02-09 17:24:03 (rok temu)
do Jerzy WITKOWSKI: Pozprzątane, obiekt juź niejest infrastukturą kolejową ale pomnikem i ma znacznik ☺ 2025-02-09 17:28:53 (rok temu)
do vetinari: Dziękuje 2025-02-09 18:00:23 (rok temu)
do Jerzy WITKOWSKI: Za malo ☺ kto nic nierobi, niczego niezepsuje ☺☺☺ 2025-02-09 18:04:17 (rok temu)
Na stronach Muzea w Bełźcu jest taky opis tego obiektu : Zespół tych elementów od strony bramy wjazdowej stanowi formę muru cmentarnego, w jego końcowej części znajduje się kompozycja rzeźbiarska wykonana ze zdemontowanych podkładów kolejowych. Symbolizuje ona stos spaleniskowy , na którym załoga obozu spalała zwłoki ofiar. Więc chyba waro zmnienić troche nazwu tego obiektu, coź jak pomnik albo kompozicjia rzeźbiarzska... 2025-02-09 18:07:02 (rok temu)
|
|
Na stronie od 2025 styczeń
1 rok 4 miesiące 24 dni |
![]() |
pomniki
|