starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 17 głosów | średnia głosów: 5.62

Polska woj. śląskie Zabrze Dzielnica Śródmieście ul. Hagera Bronisława, dr Agrob-Eko

9 maja 2010 , Były Zakład Przerobu Odpadów z Tworzyw Stucznych na Paliwa Ekologiczne

Skomentuj zdjęcie
Były zakład?. A co jest teraz?
2011-12-09 22:24:24 (14 lat temu)
Ten budynek z lewej jeszcze stoi a reszta to łupy złomiarzy.
Grunt jest nasączony smarami i olejami na parę ładnych cm. Nie wiem czy mogę wystawić foty jak wygląda grunt na tym terenie.?
2011-12-09 22:31:23 (14 lat temu)
do piotr brzezina : Dawaj, czasy peerelowskiej cenzury mamy już 20 parę lat za sobą.
2011-12-09 23:38:04 (14 lat temu)
Petroniusz
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Jeżeli jest tak jak napisałeś, to sprawa nadaje się dla organów ścigania. Nikt w tym kraju nie może sobie bezkarnie nasączać gleby smarami i olejami. Takie zachowania trzeba tępić z całych sił. Niech sobie jeden z drugim wyleje ten olej na podłodze w domu, a na ściany smar rzuci. Będzie ładnie. Tak nowocześnie. I powinien te smary i oleje jeszcze na deser wcinać. Ugh...
2011-12-09 23:52:39 (14 lat temu)
Piotr, masz zdjęcia tej wieży którą widać po lewej stronie zdjęcia? To jedyna pozostałość koksowni Concordia.
2011-12-10 20:27:30 (14 lat temu)
Ale mam pytanie techniczne. Rozumiem że w dużym skrócie tworzywa sztuczne uzyskuje się z ropy naftowej. Ale odpady z tworzyw sztucznych to są dla mnie np. folie, opakowania, jakieś elektro śmieci etc. A skąd tam oleje i smary ?
2011-12-10 20:46:25 (14 lat temu)
do Oliwia: Nie wiem co oni tam robili, ale czytałem wyniki badań nad pirolizą tworzyw sztucznych - otrzymuje sie mieszaninę o składzie zbliżonym do naturalnej ropy naftowej.
Jaka była technologia w tym zakładzie - nie wiem...
2011-12-11 20:05:20 (14 lat temu)
Nie mniej jednak bardzo ciekawy obiekt. Czyli te silosy padły łupem złomiarzy ? Z zdjęć wynika że zakład funkcjonował jeszcze nie tak dawno.
2011-12-11 21:21:37 (14 lat temu)
piotr brzezina
Na stronie od 2011 listopad
14 lat 7 miesięcy 11 dni
Dodane: 9 grudnia 2011, godz. 22:17:45
Autor zdjęcia: piotr brzezina
Rozmiar: 1300px x 899px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
2 pobrania
1817 odsłon
5.62 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia piotr brzezina
Obiekty widoczne na zdjęciu
zakłady przemysłowe
Agrob-Eko
więcej zdjęć (16)
ul. Hagera Bronisława, dr
więcej zdjęć (328)
Dawniej: Konkordiastrasse (1905-1945)