|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 14 głosy | średnia głosów: 5.5
23 grudnia 2011 , Wieża ratuszowa otrzymała zegary - widok od południowego wschodu.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 23 grudnia 2011, godz. 18:36:20 Autor zdjęcia: BAL† Rozmiar: 803px x 1200px Aparat: NIKON D3000 1 / 125sƒ / 5.6ISO 11026mm
2 pobrania 2587 odsłon 5.5 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia BAL† Obiekty widoczne na zdjęciu 2010-2011 - odbudowa wieży ratusza więcej zdjęć (183) Wieża ratuszowa odbudowana do poziomu + 20,13 na podstawie projektu dr inż. arch. Macieja Małachowicza w roku 2005 r., spełniała role wieży widokowej, oraz jest miejscem ekspozycji z dziejów ratusza. 2010 - 2011 : ODBUDOWA obiektu Ratusza wraz z wieżą ratuszową w Strzelinie. - Zmiana posadowienia fundamentów , konstrukcji wieży oraz odtworzenie sklepień piwnicznych obiektu Ratusza - Wykonanie i montaż balustrady kamiennej na zwieńczeniu wieży w poz.+37,15 - Montaż konstrukcji hełmu na poziomie + 37,15 Nowa wieża ratuszowa więcej zdjęć (40) Atrakcja turystyczna Zbudowano: 2010-2011 Stara, oryginalna wieża ratuszowa została wysadzona z polecenia niemieckiego burmistrza i komendanta Volkssturmu - Kurta Ebelle. b/h/2013 Ratusz więcej zdjęć (117) Zbudowano: XIV w. Dawniej: Rathaus Zabytek: - Ratusz powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku w miejscu dużego domu kupieckiego. Ratusz został przebudowany w stylu wczesnorenesansowym w latach 1520-1526. W 1548 ratusz spłonął. Odbudowany został w stylu renesansowym w 1564 roku. W 1619 częściowo spłonęła wieża ratuszowa. Rok później została odbudowana. W 1648 runęła wieża, uszkadzając budowlę. W 1706 ratusz uległ częściowemu spaleniu. Ratusz odbudowano, ale wieża na renowację czkała aż 13 lat. W 1817 budowla została uszkodzona uderzeniem pioruna. W ramach odbudowy, obniżono wieżę i pozbawiono ratusz cech renesansowych. W 1945 ratusz został spalony, wieża wysadzona. Zachowała się tylko czworoboczna podstawa wieży ratuszowej. Są plany odbudowy całej budowli. Rynek więcej zdjęć (1345) Dawniej: Ring |