starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
stoik
 
mają Brackie. cennik wiadomo, dosyć z Księżyca. ale inicjatywa kwitnie.
2025-06-28 13:04:27 (11 miesięcy temu)
do stoik: Ceny mają "turystyczne".
2025-06-28 15:28:56 (11 miesięcy temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: mam wujka w Ustce, kupuje ryby prosto z kutra.
2025-06-28 15:35:31 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: mniejsza o wątki rodzinne - będąc przejazdem w Krakowie, zahaczcie o opactwo w Mogile. poczujecie ducha historii. Trzyniec jest nieco lepiej znany.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-03 00:08:12 (11 miesięcy temu)
do stoik: Rozumiem Wojtku, że w kontekście opactwa na myśli miałeś Tyniec, a nie Trzyniec. Domyślam się, że to zwykła literówka.
2025-07-03 01:40:21 (11 miesięcy temu)
do stoik: To stary logotyp Brackiego. To piwo już nie istnieje. Pils z Żywca (mają prawa do nazwy) o tej samej nazwie z dopiskiem "Žatecky Pils" to już zupełnie inny napój. Nie ma co porównywać. Dawne Brackie z Cieszyna to było dobre piwo. Obecne to typowy koncern beer co nie znaczy że jest złe. Co kto lubi.
Niezły jest aktualnie produkowany w Cieszynie "Cieszyn Pilsner".

Proszę nie traktować tego jako reklamy. Zwykła refleksja.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2025-07-03 09:29:17 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do paulus60: sorry. wszystko przez ten upał.mój organizm nie działa powyżej 30 stopni.
2025-07-03 20:14:54 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do paulus60: nie pijcie tych podróbek Brackiego. słabe z każdej strony. sztucery, piwo typu piwo. normalny koncerniak, który niesłusznie nosi w nazwie słowo Brackie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-03 20:16:40 (11 miesięcy temu)
do stoik: Kolega, który bywał w Wiśle na przełomie wieków dość często mi opowiadał, że piwo Brackie nazywane było żebrackie, ponieważ było najtańsze w miejscowych knajpach.
2025-07-03 22:25:00 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do ulec: mój kolega z Polski mówił, że to piwo robione na gwoździach. faktycznie miało taki lekko metaliczny posmak :) ale szło przywyknąć. oryginalnego Brackiego już się nie robi. raz w Krakowie byłem w barze na placu handlowym Rybitwy, Tam Brackie było bardzo poważane.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-04 21:45:47 (11 miesięcy temu)
paulus60
+1 głosów:1
do ulec: Nigdy się z takim określeniem nie spotkałem. Urodziłem się w Wiśle, a od 64 lat mieszkam obok, w Ustroniu (z pięcioletnią przerwą na Cieszyn). Niejedno piwo w życiu wypiłem, w tym sporo Brackiego. Zawsze było to piwo dobrej jakości, choć nie wszystkim odpowiadał jego wyraźnie gorzki smak i lekko metaliczny posmak. W barach czy restauracjach było nieco tańsze od żywieckiego, ale niewiele. Cienkie, słabe, mętnawe to było cieszyńskie Herbowe z lat 80. Trzeba było czasem nieźle się sprężać by dobiec do toalety po wypiciu kufla czy butelki tego "specyfiku" i to nie z powodu parcia na pęcherz czy odruchu wymiotnego. W tamtych kryzysowych czasach mawiano, że nawet najgorsze piwo jest lepsze od tego, którego nie ma :)) Być może przyjezdni używali nazwy "żebrackie" mówiąc o Brackim. Miejscowi raczej na pewno tak go nie nazywali. Brackie to była piwna wizytówka regionu cieszyńskiego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-07-04 21:50:50 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do paulus60: odpowiem pokrótce - dawne Brackie miało taki dość specyficzny metalowy posmak. sors, że nie ten... mieszkając przez dziesięć lat w Krakowie - Brackie podawali w wyjątkowo ekskluzywnych lokalach. ogólnie trudno byoł go znaleźć ze dwa trzy miejsca na taką metropolię. .sors, ale to był temat dla wtajemniczonych. nie mogę ujawnić:))) Jak wszyscy wiedzą Grupa Żywiec zamordowała brutalnie Piwo Brackie, a to co teraz Wam wciskają pod nazwą Brackie Pils ma niewiele wspólnego z piwem. Z Brackim na pewno.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-07 23:52:32 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Browar Cieszyn już nie podlega pod Żywiec. A wyrabiają tam takie wynalazki które ogólnie nie nadają się do spożycia. Ale to może tylko moja opinia :) P.Koperski dobrze wypowiadał się o Brackim.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-07-08 00:18:50 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: a tak w ogóle trzeba wykasować tego stoika bo nic ino jakieś głupoty wypisuje :)
2025-07-18 12:54:29 (11 miesięcy temu)
ireneusz1966
Na stronie od 2014 kwiecień
12 lat 2 miesiące 12 dni
Dodane: 27 czerwca 2025, godz. 13:06:57
Autor zdjęcia: ireneusz1966
Rozmiar: 2055px x 1500px
Licencja: CC BY-SA 4.0
Aparat: Galaxy A54 5G
1 / 475sƒ / 1.8ISO 406mm
0 pobrań
924 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia ireneusz1966
Obiekty widoczne na zdjęciu
restauracje
Kioski gastronomiczne
więcej zdjęć (3)
ul. Malinowa
więcej zdjęć (27)