Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
9 maja 1920 , Pomnik Tadeusza Kościuszki, dumnie stojący w centrum miasta, od 105 lat wpisuje się w codzienność mieszkańców Radzymina.
Został odsłonięty dokładnie 9 maja 1920 roku – zobaczcie, jak wyglądała ta uroczystość (archiwalne zdjęcie z tamtego dnia).
Symbol bohaterstwa, punkt odniesienia, miejsce spotkań i refleksji – dziś trudno wyobrazić sobie miejski krajobraz bez niego. To właśnie tu odbywają się ważne uroczystości i rocznicowe wydarzenia – to przestrzeń pamięci, ale też wspólnoty.
\"W Radzyminie, odświętnie przybranym chorągwiami narodowemi i zielenią, odbyła się w niedzielę uroczystość odsłonięcia pomnika Kościuszki dłuta St. Pawlaka. Po sumie uformował się pochód, który ruszył na miejsce obchodu odsłonięcia. Nad wieczorem odbył się w starostwie bankiet, podczas którego toastowano i wiwatowano na cześć Naczelnika Państwa. Podczas uroczystości zebrano podpisy na 300 tys. mk. na pożyczkę Odrodzenia.\" (\"Ziemia Brzeska\", 23 maja 1920 r.)