starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0

Polska woj. mazowieckie powiat wołomiński Radzymin pl. Kościuszki Tadeusza Pomnik Tadeusza Kościuszki

9 maja 1920 , Pomnik Tadeusza Kościuszki, dumnie stojący w centrum miasta, od 105 lat wpisuje się w codzienność mieszkańców Radzymina.

Został odsłonięty dokładnie 9 maja 1920 roku – zobaczcie, jak wyglądała ta uroczystość (archiwalne zdjęcie z tamtego dnia).

Symbol bohaterstwa, punkt odniesienia, miejsce spotkań i refleksji – dziś trudno wyobrazić sobie miejski krajobraz bez niego. To właśnie tu odbywają się ważne uroczystości i rocznicowe wydarzenia – to przestrzeń pamięci, ale też wspólnoty.

Skomentuj zdjęcie
marek45
Na stronie od 2019 wrzesień
6 lat 9 miesięcy 9 dni
Dodane: 28 września 2025, godz. 7:39:36
Rozmiar: 1200px x 767px
0 pobrań
222 odsłony
0 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia marek45
Obiekty widoczne na zdjęciu
pomniki
Pomnik Tadeusza Kościuszki
więcej zdjęć (6)
Zbudowano: 1920
\"W Radzyminie, odświętnie przybranym chorągwiami narodowemi i zielenią, odbyła się w niedzielę uroczystość odsłonięcia pomnika Kościuszki dłuta St. Pawlaka. Po sumie uformował się pochód, który ruszył na miejsce obchodu odsłonięcia. Nad wieczorem odbył się w starostwie bankiet, podczas którego toastowano i wiwatowano na cześć Naczelnika Państwa. Podczas uroczystości zebrano podpisy na 300 tys. mk. na pożyczkę Odrodzenia.\" (\"Ziemia Brzeska\", 23 maja 1920 r.)
pl. Kościuszki Tadeusza
więcej zdjęć (62)