|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0
18 września 2025 , Fragment Ogrodu Saskiego w obrębie pozostalości po wałach obronnych (w głębi z prawej - pozostałość po wałach obronnych Lublina i bastionu w latach 1667-1670 w Ogrodzie Saskim w Lublinie). Schody ułatwiające komunikację z parku w kierunku ul. Feliksa Bieczyńskiego i Wieniawskiej.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 18 października 2025, godz. 18:21:44 Autor zdjęcia: Nemezis Rozmiar: 2972px x 3964px Licencja: CC-BY-NC-SA 4.0 Aparat: realme 12 Pro+ 5G 1 / 199sƒ / 1.8ISO 506mm
0 pobrań 84 odsłony 0 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Nemezis Obiekty widoczne na zdjęciu
Ogród Saski więcej zdjęć (158) Atrakcja turystyczna Zbudowano: 1837 Zabytek: A/847 Ogród Saski powstał na płaskowyżu dawnych Pól Dominikańskich, przy trakcie warszawskim w 1837 roku, a jego głównym założycielem i koordynatorem prac przy jego budowie był Feliks Bieczyński. Do roku 1837 Lublin nie posiadał parku miejskiego, a powstały w 1827 roku trzy hektarowy skwer miejski nie spełniał swojej roli przede wszystkim ze względu na częste podtapianie. Bieczyński planując architekturę oraz układ przyrodniczy parku opierał się na projektach parków istniejących w innych miastach ze szczególnym uwzględnieniem parku Czartoryskich w Puławach, który był już wtedy w pełni ukształtowany i należał do najpiękniejszych tego typu obiektów na ziemiach polskich. Największym walorem powstającego parku było ukształtowanie powierzchni z licznymi naturalnymi dolinkami stwarzającymi możliwość wprowadzenia wielu gatunków roślin zielnych oraz drzew i krzewów. ul. Aleje Racławickie więcej zdjęć (741) |