starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 11 głos | średnia głosów: 5.31
Skomentuj zdjęcie
† Festung
+4 głosów:4
To broń Boże żadna złośliwość, zastanawiam się całkiem poważnie, czy są ratusze nie miejskie?
2012-02-09 21:57:19 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+2 głosów:2
Wiesław, bądź oryginalny podpisz zdjęcie jako: "buleuterion"....miejski.
2012-02-09 22:06:03 (14 lat temu)
maj
+3 głosów:3
do Kavikvs: Miejski brzmi dumnie, nazywane są też ... Dzielnicy ... miasta..., lub ...Głównego Miasta
2012-02-09 23:40:55 (14 lat temu)
Tomasz Górny (Nemo5576)
+1 głosów:1
do † Festung: Są :) W Zabrzu jest ratusz postawiony kiedy było jeszcze wsią :)
2012-02-10 08:06:14 (14 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do † Festung: poza tym to już taka przyjęta zbitka słowna, podobnie jak angielski "town hall" - nie ma co brać na logikę : )
2012-02-10 09:51:58 (14 lat temu)
Adaś! Bywają ratusze nie miejskie! W Jeleniej Górze gdy jeszcze była stolicą województwa Jeleniogórskiego (tu z dużej bo to nazwa nie liczebnik!;-) siedzibą władz był historyczny ratusz i mimo, że nie było tam nic z władz miasta to szło się do ratusza, czyli do Urzędu Wojewódzkiego.
2012-02-10 09:55:40 (14 lat temu)
pawulon
+5 głosów:5
do † KazimierzP: Więc błędnie piszesz Kaziu ;)
"Nazwy województw pisze się małą literą. Jeśli nazwa jest złożona, obowiązują zasady takie, jakimi się kierujemy przy pisowni przymiotników (województwo jakie?). A więc np.: województwo dolnośląskie (od: Dolny Śląsk), kujawsko-pomorskie (od: Kujawy i Pomorze), małopolskie (Małopolska), podkarpackie (Podkarpacie), podlaskie (Podlasie), świętokrzyskie (Święty Krzyż), warmińsko-mazurskie (Warmia i Mazury), wielkopolskie (Wielkopolska), zachodniopomorskie (Pomorze Zachodnie)".
2012-02-10 12:00:50 (14 lat temu)
mamik
+4 głosów:4
A ja mam prośbę do Wiesława o jeszcze kilka zdjęć tego ratusza bo to chyba ciekawy budynek. Najlepiej w takim ujęciu jak na głównej stronie Legionowa. I hali sportowej też.
2012-02-10 12:12:07 (14 lat temu)
maj
+3 głosów:3
Pewnikiem jeszcze coś dorzucę
2012-02-10 16:13:52 (14 lat temu)
† Festung
+2 głosów:2
do maj: W Legionowie masz co robić, chyba do końca, zakładam, Twojego długiego żywota. Czekamy na koszary , w ogóle wojskowe obiekty, np. śp. 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej w Legionowie. Dziadkowie mieli przed wojną na Przystanku letnisko. Lubię tę miejscowość, zresztą jedno z młodszych miast Polski, zbudowane niczym Nowa Huta, od podstaw. Mało kto o tym wie.
2012-02-10 16:37:05 (14 lat temu)
maj
+4 głosów:4
do † Festung: Spróbuję sprostać zadaniu
2012-02-10 17:02:49 (14 lat temu)
WW
+3 głosów:3
do † Festung: Mało kto wie również o tym, że to całkiem duże miasto, które niewiele ustępuje ludnościowo np. Świdnicy. Niestety, ustępuje jej w szeregu innych aspektów.
2012-02-10 17:37:53 (14 lat temu)
† Festung
+4 głosów:4
do WW: Architektonicznie i historycznie na pewno tak. Cywilizacyjnie niestety już nie - Świdnica, kiedyś duma, żeby nie powiedzieć: perła Dolnego Ślaska, umiera. Umiera, tak dziesiątki podobnych jej miast. Kulturowo, choć to warszawski Zgierz, Legionowo wypada grubo lepiej od Świdnicy.
2012-02-10 17:58:49 (14 lat temu)
WW
+1 głosów:1
do † Festung: To trudny temat, nie chciałbym urazić świdniczan ani legionowian, szczególnie że mamy tu Wiesława, więc pozostawię sprawę na inną okoliczność.
2012-02-11 01:17:00 (14 lat temu)
maj
Na stronie od 2012 luty
14 lat 4 miesiące 17 dni
Dodane: 9 lutego 2012, godz. 20:32:19
Autor zdjęcia: maj
Rozmiar: 1200px x 900px
Aparat: COOLPIX L120   
1 / 125sƒ / 3.1ISO 805mm
2 pobrania
1767 odsłon
5.31 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia maj
Obiekty widoczne na zdjęciu
ratusze
Urząd Miasta
więcej zdjęć (9)
Zbudowano: 2006-08