starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0
Skomentuj zdjęcie
4elza
+3 głosów:3
Zmieniłabym nazwę obiektu np na: "Pomnik upamiętniający dzieci więzione...", albo "Pomnik poświęcony pamięci dzieci zamordowanych..", bo "Pomnik dzieciom..." to jakoś trochę nie po polsku ;-)
2026-01-26 09:19:44 (4 miesiące temu)
Woj11
+1 głosów:1
2026-01-26 09:47:58 (4 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
+3 głosów:3
do 4elza: "Pomnik dzieciom..." to kalka z rosyjskiej składni.
2026-01-26 10:02:28 (4 miesiące temu)
yani
+1 głosów:1
Skorygowałem nazwę obiektu.
2026-01-26 13:16:01 (4 miesiące temu)
do Jarosław Dubowski: Chyba że Pomnik "Dzieciom... ", tak jak na tablicy "Polskim dzieciom..."
2026-01-26 14:44:51 (4 miesiące temu)
da signa
Na stronie od 2018 czerwiec
7 lat 11 miesięcy 27 dni
Dodane: 25 stycznia 2026, godz. 19:50:57
Autor zdjęcia: da signa
Rozmiar: 2914px x 2000px
Aparat: NIKON D3200
Obiektyw: AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED
1 / 50sƒ / 8.0ISO 40024.0 mm (35 mm eq)
1 pobranie
139 odsłon
0 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia da signa
Obiekty widoczne na zdjęciu
pomniki
Zbudowano: 1974
Klasztor sióstr Salezjanek
więcej zdjęć (23)
Dawniej: Schloss

Pałac w Pogrzebieniu należał do rodziny Larischów, a w 1882 roku Artur von Baildon zakupił ten obiekt dla swojego jedynego syna, pałac stał się posiadłością rodziny von Baildon. W latach 1885–1887 przebudowa nadała mu cechy pałacu, został wyposażony m.in. w cenne marmurowe schody. W 1930 roku posiadłość przejął zakon Salezjanów. W latach II wojny światowej w pałacu na krótko utworzono obóz przejściowy dla reemigrantów niemieckich z Besarabii oraz Bukowiny. Następnie utworzono obóz dla ludności polskiej pod nazwą Polenlager 82, który z kolei stał się obozem dla dzieci, tzw. Kinderlager. Obecnie w pałacu jest klasztor sióstr Salezjanek, które nabyły go w 1946 roku. Za:

/p>
ul. Brzezka
więcej zdjęć (59)